Koronavirüs' de dünyada ölüm sayısı 3 Milyonu geçti...

Şahinbey Belediyesi,nden meyve sebze fide desteği sürüyor.

GENEL - Verdiği desteklerle çiftçinin yüzünü güldüren Şahinbey Belediyesi 12.301.932 fide dağıtımını Sarıt Köyü’nde sürdürdü.

Çiftçilere vermiş olduğu desteklerle ekili alan miktarını %300 arttıran Şahinbey Belediyesi, çiftçinin yüzünü güldürmeye devam ederek 12.301.932 fide dağıtımını sürdürüyor. Düzenlenen dağıtım törenine Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Mehmet Berk, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Tarım İl Müdürü Mehmet Karayılan, Şahinbey İlçe Tarım Müdürü Mustafa Güzel, Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak, protokol üyeleri ve çiftçiler katıldı.

TOPRAKTAN BEREKET FIŞKIRIYOR

Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, ekili alan miktarının artışına dikkat çekerek “Hayatın her alanına dokunan bir belediyecilikle karşı karşıyayız. Bu çalışmalar tüm paydaşların katılımıyla gerçekleşiyor. Geçtiğimiz günler içerisinde Valimiz Davut Gül’ün önderliğinde Şahinbey Kaymakamlığı Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın ve Şahinbey Belediyemizin birlikte imzaladığı protokolle, Şahinbey Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte 100 yetim aileyi ev sahibi yapmak için birlikte bir çalışma başlattık. Böyle bir proje için Şahinbey Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Çiftçiye yapılan desteklerle 80.000 dekardan 300.000 dekara gelen ekim alanı ön plana çıkıyor. Topraklarda bereket fışkırıyor. Bu birlikte hareket ederek, birlikte çalışarak gayret ederek ancak mümkün oluyor. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim etsin. Birbirimize daha sıkı sarılacağız, daha çok değer vereceğiz ve daha çok üreteceğiz. Özellikle bu pandemi döneminde dünyada tüm lojistik imkanların gıda sektöründeki daralmanın yaşanmasına rağmen, hamdolsun ülkemiz bu süreci çok sağlıklı ve verimli yönetiyor. Bu noktada en büyük desteği üreten çiftçilerimiz veriyor. Hepinizden Allah razı olsun, üretmeye devam edeceğiz. Üreterek kazanacağız” diye konuştu.

ÇOK OKUNANLAR