Milli Eğitim Bakanlığınca 'Sınıf Rehberlik Etkinlikleri Seti' Oluşturuldu.

Herkes Bunu Soruyor Şahinbey’de Var Şehitkâmil’de Neden Yok!

SİYASET - Öğrenci misiniz? Esnaf mısınız? Ev hanımı mısınız? Çocuk musunuz? Şahinbey ilçesinde oturuyorsanız, yaşadınız. Peki ya Şehitkamil İlçesinde Oturuyorsanız !...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özellikle Belediye Başkanlarına yönelik söylediği “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” sözünü kendilerine şiar edinerek hizmet yapmalarını söylerken bu sözün Türkiye’deki en iyi uygulayıcılarından olan onlarca farklı konuda ve yaptığı yardımlarla halkın gönlünü kazanan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, büyük takdir toplarken Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise birçok konuda tepkilerin odağındaki isim haline geldi.

İkisi de AK Parti Belediyesi, ikisi de merkez ilçe ama özellikle sosyal yardımlarda Rıdvan Fadıloğlu’nun başkanı olduğu Şehitkâmil Belediyesi’nin halk ve esnafa yönelik yardımlarda Şahinbey Belediyesi’ne göre çok geride kalması Şehitkâmil halkını ve esnafını adeta çileden çıkarıyor.

Artık Şehitkamil Belediyesine tepkiler o kadar büyük bir hale geldi ki, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun doğal olarak bir çok konudaki yardımları sadece Şahinbey ilçesinde oturan vatandaşlara vermesi nedeniyle Şehitkamil ilçesinde oturup Şehitkamil Belediyesinden yardım alamayan bazı vatandaşlar yardımlardan faydalanmak için ikametini bile Şahinbey ilçesine aldırttı.

Bilindiği gibi özellikle pandemi döneminde yaşanan kapanmalardan dolayı esnaf ciddi sıkıntılar yaşamıştı, hükümetin esnaf ve halka yönelik yaptığı yardımların yanı sıra belediyeler de esnafa ve halka farklı konularda destek oldu. Gaziantep’e baktığımızda ise Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Şahinbey Belediyesi ciddi yardımlarda bulunurken Şehitkâmil Belediyesi’nin ise yardımlarda birçok konuda geride kalması bu kadar da olmaz dedirtti.

Şehitkâmil bölgesinde yaşayan vatandaşlar Şahinbey Belediyesi’nin öğrenci, esnaf, Ev hanımı ya da herhangi bir vatandaşa kısaca her kesime ve birçok konuda yardımlarda bulunması nedeniyle Şahinbey ilçesinde yaşayan vatandaşları adeta kıskanırken suçumuz Şehitkâmil’de oturmak mı diye tepki gösterdiler.

Özellikle sosyal medyada tepkilerini dile getiren vatandaşlar Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na büyük tepki göstererek istenirse halka nasıl yardım yapılacabileceğinin en güzel örneğini aynı partili Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu gösteriyor, Siz neden Şehitkâmil halkına yardım etmiyorsunuz, biz üvey evlat mıyız? Diye soruyorlar.   

ÇOK OKUNANLAR