Koronavirüs' de dünyada ölüm sayısı 3 Milyonu geçti...

GSO ve İl Göç İdaresi Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü.

EKONOMİ - Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ile Gaziantep İl Göç İdaresi Müdürlüğü arasında yabancı uyruklu bireylerin entegrasyonu ve meslek edinmeleri konusunda GSO Mesleki Eğitim Merkezi (GSO-MEM) vasıtasıyla yürütülecek çalışmaları geliştirmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Gaziantep İl Göç İdaresi Müdürü Fatih Ayna, Uyum ve İletişim Grup Başkanı Arife Altın ve Uluslararası Koruma Çalışma Grubu Başkanı Abdullah Yılmaz, Gaziantep Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi ile bir araya geldi. Ziyaret kapsamında yapılan toplantıda geçici koruma altındaki Suriyeliler ve diğer yabancı uyruklu bireylere yönelik GSO-MEM’in sunduğu imkanlar, ilerleyen süreçte iş birliği içerisinde atılacak adımlar değerlendirildi.

ÜNVERDİ: HEM TÜRK HEM DE YABANCI UYRUKLU BİREYLERİN MESLEK EDİNMELERİNİ SAĞLIYORUZ

Toplantının ardından gerçekleştirilen protokol imza töreninde açıklamalarda bulunan GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, GSO-MEM’de verilen eğitimler ve yapılan çalışmalarla hem Türk hem de yabancı uyruklu bireylerin meslek edinmelerinin sağlandığını belirtti. GSO-MEM’in sunduğu imkanlardan faydalanan çok sayıda yabancı uyruklu kursiyerin iş kurduğunu ya da firmalarda istihdam edildiğini belirten Ünverdi, “Merkezimiz vasıtasıyla Gaziantep ve bölge sanayisinin kalifiye personel ihtiyacını karşılıyoruz. Bu çalışmalarımızı beraber ve ortak akıl çerçevesinde devam ettirmek istiyoruz. Bu noktada kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığımız protokoller büyük önem taşıyor. Bu kapsamda GSO-MEM’de yürütülen çalışmaları desteklemek ve ortak faaliyetlerde bulunmak amacıyla bizlerle iş birliği protokolü imzalayan İl Göç İdaresi Müdürlüğümüze ve yöneticilerine teşekkür ediyor, protokolümüzün kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ÇOK OKUNANLAR