Türkiye Yanıyor! 21 İlde 63 Yangın.

Uçar'dan Şehit Aileleri Ve Gazilerin Sorunlarına Çözüm.

SİYASET - Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında şehit aileleri ve gaziler için yapılacak düzenlemeler ve verilecek haklar ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

İl Başkanı Uçar yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

Ülkemizin bağımsızlığı ve vatanın bölünmez bütünlüğü için canını feda eden aziz şehitlerimize ve bu uğurda yaralanan kahraman gazilerimize hepimiz minnet borçluyuz. Bizler evlerimizde, ailelerimizle, sevdiklerimizle birlikte otururken onlar çoğu zaman gece gündüz demeden, dağ bayır demeden görev yapan kahramanlardır. Onun için hepsi baş tacımızdır. Bu nedenle şehit yakınları emanetimiz, gazilerimizde kıymetlilerimiz olmalıdır. 

Cumhuriyet Halk Partisi olarak yapılacak ilk seçimlerde halk iktidarını kurduğumuzda Şehit Aileleri ve Gazilerimizin sorunlarını gidermek için ivedilikle yapacağımız düzenlemeler şunlardır;

Sağlık

Şehit aileleri, malul gazi ve aileleri ile vazife malullerinin sağlık haklarından yararlanmaları konusunda herhangi bir kısıtlama olmaksızın özel ve kamu hastanelerinin tamamından ücretsiz ve koşulsuz bir şekilde yararlanmalarını sağlayacağız.

Görme engelli olan malul gazi ve vazife malullerinin yapay zekalı gözlük gibi hayati ihtiyaçlarının SGK tarafından ödenmesini sağlayacağız.

Şehit aileleri, malul gazi ve vazife malullerinin kullandıkları ortez, protez, tekerlekli sandalye, diş implantı ve tüp bebek gibi ihtiyaçlarının SGK ödemelerindeki kısıtlamaları kaldıracağız.

Şehit ailesi, malul gazi ve aileleri ile vazife malullerinden ilaç fark payı adı altında yapılan kesintinin ve muadil ilaç uygulamasının kaldırılmasını sağlayacağız.

İstihdam

Şehit aileleri ve malul gazilere sağlanan istihdam olanaklarını genişleteceğiz.

 Şehit aileleri ve malul gazilere tanınan istihdam hakkının sayı kısıtlamasını kaldıracağız. Atamalarını eğitim durumlarına göre ( A) kadrodan yapacağız. Kurum içinde kariyer ilerlemesi için her türlü önceliği vereceğiz.

Malul gazilerimizin istihdam hakkından kaynaklanan emekliliklerinde 01/2000 tarihinden önceki haklarının tekrar sağlanması için gerekli düzenlemeleri sağlayacağız.

Sosyal Haklar

Şehit anne ve babalarına asgari ücretin yarısı oranında verilen maaşın her birine ayrı ayrı asgari ücret oranında verilmesini sağlayacağız.

18 Mart Şehitler Gününde şehit yakınlarına ve 19 Eylül Gaziler Gününde malul gazilere birer maaş ikramiye verilmesini sağlayacağız.

ÇOK OKUNANLAR