Hain saldırı sonrası Karkamış'ta Okullar Bir hafta tatil edildi.

Şehitkamil'in 25 Ormanına Can suyu verildi.

GENEL - Her Bahar Bir Orman Bi’ Dünya Yeşil projesi kapsamında 25. Etap Şehitkamil Ormanı, Gaziler Mahallesi’nde oluşturuldu. Öğrencilerle birlikte fidan diken Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, bugüne kadar toplam 208 bin 56 adet fidan ile 2 milyon 333 bin 769 metrekare orman alanı oluşturduklarını söyledi.

Şehitkamil Belediyesi tarafından 12 yıl önce başlatılan Her Bahar Bir Orman Bi’ Dünya Yeşil projesi kapsamında binlerce fidan daha toprakla buluşturuldu. Yılda 2 defa yapılan fidan dikim etkinliğiyle 25. Etap Şehitkamil Ormanı, Gaziler Mahallesi’nde hayat buldu. Toplam 39 bin metrekare alan üzerine kurulan 25. Etap Şehitkamil Ormanı’na; karaçam, zeytin, çam, badem, sedir, ıhlamur, akçaağaç ve dişbudak türünde 3 bin 250 fidan dikildi.

 

Şehitkamil Belediyesi, Her Bahar Bir Orman Bi’ Dünya Yeşil projesi kapsamında bugüne kadar kurmuş olduğu 25 etap ormanda toplam 2 milyon 333 bin 769 metrekare alan üzerinde 208 bin 56 adet fidanı toprakla buluşturdu.

 

Fidan dikim programına; AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Berk, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcıları Murat Özgüler, Ceyda Gürsel, Serkan Özatıcı, Fatih Ermeydan, Mehmet Ali Korkmaz, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, Şehitkamil Belediyesi Meclis üyeleri, mahalle muhtarları, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

ÇOK OKUNANLAR