Hain saldırı sonrası Karkamış'ta Okullar Bir hafta tatil edildi.

Muharrem İnce, Gaziantep'te konuştu.

SİYASET - Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Gaziantep'te vatandaşlarla bir araya geldi ardından basın açıklaması yaptı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin Memleket Buluşmaları kapsamında Gaziantep’e geldi. Gaziantep'de esnaf ziyaretinde bulunan İnce, daha sonra basın toplantısı düzenleyerek basın mensuplarıyla bir araya geldi. FETÖ'nün hala iadesinin gerçekleşmemesi üzerinden Erdoğan'a sert bir şekilde yüklenen İnce; “Biden FETÖ’yü koruyor.” diyor. FETÖ’nün adamları Meclis’i bombalayalı 6 yıl oldu. 2016’dan bu yana ne yaptın? FETÖ’nün iadesi için hukuki bütün yolları denedin mi? Burası meçhul.” dedi.

Muhalefet partisi liderlerini  televizyonda tartışmaya davet eden Muharrem İnce açıklamalarına şöyle devam etti;

Böyle bir durumda dünkü açıklamasını hayretle izledim. “Biden FETÖ’yü koruyor.” diyor. FETÖ’nün adamları Meclis’i bombalayalı 6 yıl oldu. 2016’dan bu yana ne yaptın? FETÖ’nün iadesi için hukuki bütün yolları denedin mi? Burası meçhul. Daha önce bu konuda kendisi ile bir polemiğimiz olmuştu. Ben tekrar söylüyorum. Uluslararası hukuka uygun FETÖ’nün iadesi için gerekli bütün girişimleri yaptınız mı? Siz gerçekten iade edilmesini istiyor musunuz? İade edildiğinde konuşursa başımız belaya girer diye düşünüyor musunuz? Bu soruları soruyorum. Biden FETÖ’yü koruyor da Trump ile ne yaptın sen? Ondan önce Trump vardı. Papazı verdin. “Bu can bu bedende olduğu sürece!“ diye büyük lafların vardı. Papazı verdin ama FETÖ’yü alamadın. Neden böyle oldu? Çünkü dış politikada gücün ekonominin gücüyle doğru orantılıdır. Ekonomin düzgünse, kırılgan değilse, insanlar rahat geçiniyorsa dış dünyada da güçlü olursun. Dış dünyada güçlü olmanın yolu ekonominin güçlü olmasından, demokrasinin güçlü olmasından geçer. 20 yılın sonunda geldiğimiz nokta; dilimle karpuzu Erdoğan döneminde gördük biz. Adana’da geçen yaz gördüm ben bunu.

ŞİMDİ ATLAR GECE DE KOŞUYOR SİZİN SAYENİZDE!
Çeyrek altını bıraktık sizin döneminizde. Gramla altını gördük. Şans oyunlarını siz bu hale getirdiniz. Sadece ayın 9,19, 29’unda milli piyango vardı, 5 gün atlar koşardı. Şimdi atlar gece de koşuyor sizin sayenizde. Her taraf şans oyunu oldu. İşin garibi şans oyunlarına da talihli çıkmaz oldu. Gazetelerin 1. sayfalarında o talihliyi görürdük. Şimdi onları da görmüyoruz.Herkesi kimyager yapan bunlar. 1’e 3 vergi koydular, herkes evinde kendi içkisini üretir oldu. Her gün sahte içkiden ölen insanlar sizin döneminizde oldu.

DÜNYA ORTALAMASINDAN 10 KAT DAHA KÖTÜYÜZ!
Küresel enflasyon yüzde 9’lardai yüzde 10’larda. Türkiye’de 90’larda. Dünya ortalamasıyla 10 kat farkımız var, 10 kat daha kötüyüz. Hala daha Erdoğan ve iktidarı küresel kriz var yalanının arkasına sığınıyor. Eğer Türkiye’de de yüzde 9, yüzde 10 olsaydı tamam derdik ki; elle gelen düğün bayram. Dünya ortalamasının tam 10 katı durumdayız.

GAZİANTEPLİLER DEĞİL BENİ TANIMAYANLAR, SIĞINMACILAR!
Sokaklar sığınmacı doldu. Bugün Gaziantep’te otobüsten el sallıyorum. Ben Gaziantep’te otobüsten el sallamaya yeni başlamadım ki. 2010’dan beri 12 yıldır ben o otobüslerin önünden el sallıyorum. Ya da 12 yıl öncesinde de el sallamıyordum ama otobüste o koltukta oturuyordum. El sallayan genel başkanların yanındaydım, onların yardımcısıydım ya da milletvekiliydim ya da il başkanıydım. Gaziantep’te tanınma oranımın bu kadar düşük olduğunu tahmin etmiyorum. Gaziantepliler değil beni tanımayanlar, sığınmacılar. Sokakta el sallarken bunu fark ediyorsunuz.

ÇOK OKUNANLAR