Hain saldırı sonrası Karkamış'ta Okullar Bir hafta tatil edildi.

GTO MYM, VOC-TEST PROJESİ İLE “İESP SOP” PROJELER FUARI’NA KATILDI

EKONOMİ - GTO Mesleki Yeterlilik Merkezi (GTO MYM), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in açılışını gerçekleştirdiği  ‘’İstihdam Eğitim Ve Sosyal Politikalar Sektörel Operasyonel Programı (İESP SOP) Projeler Fuarı’’nda stant açarak VOC-Test Merkezini ve faaliyetlerini tanıttı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca Ankara’da düzenlenen “IESP SOP Projeler Fuarı”na GTO MYM’nin VOC-Test Merkezi Projesi’ni tanıtmak ve proje kapsamında yaptıkları çalışmaları anlatmak için katıldıklarını dile getiren GTO Başkanı Tuncay Yıldırım, “Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım (IPA) İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı (İKG PRO) çerçevesinde finanse edilen GTO MYM VOC-Test Merkezimizle birlikte fuardaki yerimizi alarak, yürüttüğümüz çalışmaları anlattık, yöresel lezzetlerimizi fuar katılımcılarına tanıttık.“ dedi.

VOC-Test Merkezi hakkında konuşan Yıldırım, “Turizm, Konaklama ve Yiyecek-İçecek sektöründe; kebapçılık, pidecilik, pastacılık ve genel alan görevlisi alanlarında eğitim, sınav ve belgelendirme hizmeti verecek GTO MYM VOC-Test Merkezimiz, gastronomi sektörü için atılmış çok önemli bir adımdır. GTO olarak şehrimizin gastronomi alanındaki gücünün farkındayız. Bu doğrultuda da projeler geliştirip hayata geçiriyoruz. VOC-Test Merkezimiz de bunun en iyi örneklerinden.” ifadesini kullandı.

ÇOK OKUNANLAR