Hain saldırı sonrası Karkamış'ta Okullar Bir hafta tatil edildi.

GSO' da yeni dönemin ilk Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

EKONOMİ - Gaziantep Sanayi Odası (GSO) seçimleri sonrası ilk meclis toplantısı, Meclis Başkan Yardımcısı Saim Akınal’ın başkanlığında, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Meclis, Danışma Kurulu ve Yeni Nesil Sanayici Platformu üyelerinin katılımları ile gerçekleştirildi.

Önceki dönemde hayata geçirilen projeler ve yeni dönem faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda güncel ekonomik gelişmeler, sanayicilerin sorunları ve beklentileri hakkında istişarelerde bulunuldu.

GSO Meclis Başkan Yardımcısı Saim Akınal, açılış konuşmasında 9. dönemin hayırlı olması temennisinde bulunarak yeni dönemde görev alan tüm meclis üyelerine başarılar diledi.

Konuşmasına İstanbul, Karkamış ve Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı bölgesine düzenlenen hain terör saldırılarında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı dileyerek başlayan Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi yürütülen faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Mecliste ve yönetim kurullarında bir dizi yapısal değişikliğe gittiklerini söyleyen Ünverdi; 27 olan meslek komite sayısını 35’e, meclis üye sayısını 67’den 77’ye, meclisteki kadın girişimci sayısını 3’ten 5’e çıkardıklarını, yönetim kurulu ve meclisin yüzde 50 oranında gençleştiğini dile getirdi.

GSO’nun iştirakleri olan GSO-Mesleki Eğitim Merkezi (GSO-MEM) ve Gaziantep Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi’nde (GASBEM) ilk defa yönetim kurulları oluşturduklarını kaydeden Ünverdi, “İştiraklerimizde de yönetim kurulları tarafından haftalık toplantılar gerçekleştirilecek. Buna bağlı olarak bu merkezlerimiz daha etkin ve hedef odaklı yönetilecek” dedi.

 

ÇOK OKUNANLAR