Gaziantep 'ten Bağdat 'a direk uçuş seferleri başladı.

CHP'li Ekici'den anlamlı 10 kasım mesajı.

SPOR - CHP Milletvekili Akif Ekici, “Emanetin, kuruluş ilkeleriyle ve bir bütün olarak ilelebet payidar kalacak” dedi.

Türk halkının Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyet değerlerine bağlılığının tam olduğunu kaydeden CHP’li Ekici “vatanımızın üzerinde kurulan kirli emperyalist planlar bozulacak, Türkiye Cumhuriyeti, kuruluş ilkeleriyle birlikte ve bir bütün olarak ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, 10 Kasım nedeniyle yayınladığı mesajda, Atatürk ilke ve devrimleriyle, cumhuriyetin kuruluş değerlerine bağlılık vurgusu yaptı, ülkemizin bugün karşı karşıya olduğu tehditlerin de ancak bu şekilde bertaraf edilebileceğini ifade etti. Ekici’nin mesajı şöyle:

“Emperyalizme karşı yürüttüğü bağımsızlık mücadelesiyle yalnızca ulusumuza değil dünyadaki bütün mazlum milletlere de yol gösterici olan Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük miras, bölünmez bir Türkiye Cumhuriyeti ile ‘millet’ olma bilincidir.

Yaklaşık bir asır önce benimsediği ilke ve devrimleriyle, bugün hala bölgemizde ve dünyada huzur, barış, istikrar arayışlarına ışık tutan Mustafa Kemal Atatürk, devlet ve millet adamlığı, liderlik, başkomutanlık vasıflarını layıkıyla taşımıştır.

Aradan geçen 78 yılın sonunda, O’nun bize emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti çok büyük tehditlerle karşı karşıyadır. Ulusal Kurtuluş Savaşı’yla bu topraklardan def ettiğimiz emperyalist güçler, bugün bir kez daha kirli planlarla bölgemize çöreklenmiş, işbirlikçileriyle birlikte Türkiye’yi ve komşularını hedef alan girişimlerine hız vermiştir.

Öte yandan içeride de gaflet ve dalalet içindeki kimi çevreler vatanımızın kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emaneti olan Cumhuriyetimizi, onun Anayasa’mızda tanımlı olan kuruluş ilkelerini hedef almakta, saltanat hayalleri görüp, ülkemizi demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olmaktan çıkarmaya yeltenmektedir.

Türk halkının Mustafa Kemal’e ve Cumhuriyet değerlerine bağlılığı, bu ihanete geçit vermeyecek; vatanımızın üzerinde kurulan kirli emperyalist planlar bozulacak, Türkiye Cumhuriyeti, kuruluş ilkeleriyle birlikte ve bir bütün olarak ilelebet payidar kalacaktır. Bundan en küçük bir şüphemiz yoktur ve bütün mücadelemizi de bu inanç ve kararlılıkla yürütmekteyiz.

Vatanımızın kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partimizin kurucusu, önderimiz, ebedi başkomutan, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 78. yılında saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz.”

ÇOK OKUNANLAR