Gaziantep 'ten Bağdat 'a direk uçuş seferleri başladı.

CHP’li Belediye Başkanı Ali Doğan, adeta ezber bozdu.

SİYASET - CHP'li Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan öyle açıklamalar yaptı ki adeta Siyaset'te ezber bozdu.

CHP Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru’nun Parti’den istifa edip AK Partiye geçmesiyle tüm gözler CHP’nin Gaziantep’teki tek Belediyesi olan Karkamış’a çevrilirken Başkan Ali Doğan, haber sitemize önemli açıklamalarda bulundu. İşte Doğan’ın açıklamalarından bazı satırbaşları:

*CHP’li Belediyeyim ama Hükümet hiçbir projeme engel olmadı.

*Fatma Şahin AK Partili ama uyum içinde çalışıyoruz.

*,CHP’li Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru AK Partiye geçti yanlış yaptı.

*Ben CHP,li’yim  Herkes bilsin asla Parti değiştirmem.

*Gaziantep Halkına Milletvekili olarak da hizmet etmek isterim.

*CHP’liyim ama her şeye muhalif değilim.

CHP’li Araban Belediye Başkanı’nın AK Partiye geçmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Hasan Doğru’nun Ak Partiye geçmesine üzüldüm. Gaziantep’te zaten CHP’nin kazandığı 2 Belediye vardı şimdi tek Karkamış kaldı. Bu konuda İktidar Partisinin bir Belediye Başkanı olmadığı için imkansızlıktan yakınarak ve yeterli destek alamadığını söyleyerek böyle bir karar aldıysa bu geçersiz bir mazerettir. Ak Partiye geçtiğini bende herkes gibi Medya’dan öğrendim ve şaşırdım. Öncesinde de bu konuyla ilgili herhangi bir bilgim yok kendisiyle de görüşmedim. Belki Parti teşkilatı ile problem yaşadı ama ne olursa olsun bu bir mazeret olamaz.

CHP Karkamış İlçe Başkanı Mehmet Polat, Sosyal Medya’da tüm engellemelere rağmen ilçeye hizmete devam ediyoruz diye bir paylaşım yaptı. CHP’li bir Belediye olarak İktidar Partisi tarafından projeleriniz engelleniyor mu?

Hayır hiçbir projem engellenmiyor. İlçede halk arasında böyle bir algı var sanırım. Karkamış Belediyesi olarak CHP’li bir Belediyeyim ama benim hiçbir zaman hizmet üretirken Hükümet tarafından bir projem engellenmedi. Halkımızda hep böyle bir algı oluşmuş maalesef. İktidar Partisinden değilsen başka bir partidensen çalışman engellenir diyorlar böyle bir şey yok. Belediye Başkanı çıkar hizmetini yapar mazeret üretmez. Ben hiçbir zaman Karkamış halkına böyle bir mazeret sunmadım. Hükümet te Devlet te hiçbir şekilde sadece CHP’li bir Belediye olduğum için hiç engel çıkarmadı. Belediye Başkanları hizmet üretmediği için bu durumu mazeret olarak kullanıyor sadece.

Sizin CHP’den AK Parti’ye geçme düşünceniz var mı?

Benim hiçbir şekilde AK Partiye geçme düşüncem yok. Ben CHP’den Belediye Başkanı seçildi isem görev sürem dolana kadar Partimde olurum. Şunu belirtmek isterim Belediye Başkanı seçildiğim gün Parti rozetimi bir tarafa koyup Partili- Partisiz tüm Karkamış halkının Belediye Başkanı olarak her kesime eşit bir şekilde hizmet etmeye çalışıyorum. Ayrıca ben Milliyetçi bir insanım. Memleket Milliyetçisi birisi olarak Karkamış ve Gaziantep’in yeri ben de başkadır.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ilçeye gerekli hizmet desteğini veriyor mu?

Ben Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin ile çok uyumlu bir şekilde çalışıyorum, Bize her konuda destek oluyor. Kendisine teşekkür ediyorum. Mesela Eski Mesire alanının düzenlenmesi Karkamış halkının çok istediği bir şeydi. Herkesin nefes alacağı hatta Niziplinin bile gelip dinleneceği bir alan idi. Buranın SİT alanı olması dolayısıyla durdurulması Karkamış halkını çok üzdü. Kültür Varlıkları Genel Müdürlüğü tarafından durdurulan bu konuyla ilgili Fatma Şahin Başkanımızın desteği sürüyor ve bize bu konuda yardımcı olacağını söyledi. Projenin tamamlanmasına çok az kaldı biterse Karkamış halkı rahat bir nefes alır. Doğruya doğru yanlışa yanlış dememiz lazım. Ben CHP’liyim ama her şeye muhalif değilim. Eğer Ak Partili Başkan Fatma Şahin doğru bir şey yapıyorsa sadece Ak Partili diye doğru yaptığı şeye yanlış diyemem.

Milletvekilliği düşünüyormusunuz?

Karkamış’ta ciddi bir oy alarak seçimi kazandım. Belediye Başkanı olarak  ilçeye hizmetimi tamamladıktan sonra daha geniş imkanlarla hem Karkamış’a hem Gaziantep’e Milletvekili olarak da hizmet etmek isterim. Bizim halkımız her şeyin en iyisine layık.

Belediye olarak engellenen bir projeniz oldu mu ?

Sadece bir Nane Fabrikası projemiz vardı. Projemiz kabul edilmedi. Eğer kabul edilse idi İlçeye faydası olurdu. Hatta ben de Şahsi Paramı orda öncü olmak için  kullandım ama Proje destek görmedi. Makine olarak yazdığımız Proje kabul edilmedi daha sonra Ekipman ve Yer olarak sorun yaşadık. İnşaat izni verilmedi. İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından red oldu.

 

 

 

 

ÇOK OKUNANLAR