Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi'nden Kent genelinde ilaçlama çalışması.

GENEL - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla kent genelindeki mahalle, cadde ve sokaklarda; karasinek, sivrisinek ve farelere karşı ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda kentte tespit edilen 149 bin aktif üreme noktası rutin olarak ilaçlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri ve Engelliler Dairesi Başkanlığı Haşere ile Mücadele ve İlaçlama Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, il genelinde Mayıs-Eylül aylarında yürütülen uçkunla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Kentteki ilaçlama çalışmasına, 124 personel, 49 ilaçlama aracı, 39 pülverizatörü ULV, 10 mist blower, 100 sırt pompasıyla devam edilecek. 

TOLAY: HALK SAĞLIĞI AÇISINDAN İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI ÖNEMLİ GÖRÜYORUZ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri ve Engelliler Dairesi Başkanı Dr. Serdar Tolay, ilaçlama ve haşerelerle mücadelenin halk sağlığı açısından önemine değinerek, belediyenin tüm ilçeler ve bağlı mahallelerde ilaçlama yaptığını söyledi.

Şu anda 124 personel, 49 araç, 39 pülverizatörü ULV, 10 Mist Blower sistemiyle ilaçlamaların aralıksız sürdüğünü ifade eden Tolay, “ 149 bin 25 bin odak noktasını ve 117 bin 477 bin aktif üreme noktasını rutin olarak ilaçlıyoruz. Bunların yanı sıra vatandaşların ihbarları değerlendiriyoruz. Ekim ayının başından mart ayının sonuna kadar kışlakla mücadele ediyoruz, larvayla mücadeleye ise yıl boyunca devam ediyoruz. Havaların ısınmasıyla sivrisineklerin çoğalmasını engellemek adına büyükşehir olarak mayısın başından eylülün sonuna kadar da sivrisinekle mücadele edeceğiz" dedi.

ÇOK OKUNANLAR