Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Doğru Parti İl Başkanı Arpacıoğlu’ndan O Karara sert tepki.

SİYASET - Doğru Parti Gaziantep İl Başkanı M. Murat Arpacıoğlu, Geçtiğimiz ay kurulan Diyanet Akademisi ve buna bağlı olarak Ana okullarında (4-6 YAŞ) din eğitimi verilmesi devamında ana okulları açılması kararına tepki gösterdi ve bu karara hiçbir siyasi partiden ve STK’dan ciddi bir tepki gelmemesine de bir anlam veremediğini söyledi.

Doğru Parti Gaziantep İl Başkanı  M. Murat Arpacıoğlu bir basın bülteni yayımlayarak bu konuda önemli açıklamalarda bulundu, Arpacıoğlu şunları söyledi.

“DİYANET AKADEMİSİ VE 4-6 YAŞ ANAOKULU DİN EĞİTİMİ PROJESİ 

Türkiye Cumhuriyeti laik ve bağımsız bir ülkedir ve öyle kalacaktır lafı, AKP ‘nin hükümet olduğu 2002 yılından beri defalarca gizli/açık saldırıya uğramıştır.

Ülkede bu kadar sorun varken, ekonomi bu kadar kötüyken, halk açlığın ve yokluğun pençesinde kıvranırken, elektriği ve doğal gazı kesilmiş 4,5 milyon hane varken, pembe gazete okuyan ve halka da bunu okumasını söyleyen malum siyasetçiler 2023 ,2053 ve 2073 hedeflerini açıklamaya devam ediyorlar.

Bütün bu çıkmazların içinde mücadele eden ve hayatta kalmaya çalışan halkımız ,arada devleti temelinden sarsacak ve KHK ‘larla uygulamaya geçen çok önemli gündemi kaçırmaktadır.

Konumuz,16,3,2022 de kurulan Diyanet Akademisi ve buna bağlı olarak ANA OKULLARINDA(4-6 YAŞ) din eğitimi verilmesi ve buna bağlı ana okulları açılmasıdır. Maalesef hiçbir siyasi partiden ve STK’dan bu konuda ciddi bir tepki de gelmemiştir.

Ülkemiz nüfusu,2022 yılına göre 86 milyondur.(Sığınmacılar hariç)

Cami sayısı: 90.000

Okul sayısı: 53.000

Devlete ait Kuran Kursu 19.503

Devlete ait İ.H.Orta okulu   3.427

Devlete ait İHL    1.672

Devlete ait İlahiyat Fakültesi      105

Devlet maaşlı imam sayısı             135.000

Sünni eğitim veren din öğretmeni 50.000 (20.000 de atama bekliyor)

Cami Yaptırma dern.ve islami Vakıf   24.000

MEB’nın din öğretimi yapan okullara 

Sağladığı kaynak 11.300.000.000.-TL

Diyanet Akademisi kurulmasına ait kanun oylanırken CHP 22 milletvekili kabul, HDP milletvekilleri çekimser ve TİP oylamaya katılmayarak direkt ve dolaylı destek vermişlerdir. Bunu anlamak mümkün değildir.

Gaziantep BB başkanı  Sn. Fatma Şahin’in diyanet işleri başkanlığı ile 4-6 yaş arası anaokulları açması ülkemiz eğitimi açısından bir felaket niteliğindedir. Pedagogların ve çocuk psikolojisi ile eğitim alanların hepsinin söylediği 4-6 yaş grubu kişiliğini oyunlarla geliştirir. Siz oyun çağında ki, daha dünyayı anlamaya çalışan, bir çok konuda belleği oturmamış  çocuklara, bebeklere neyin din eğitimini vereceksiniz? Hiç mi ,bu konuda eğitim almış bilim insanlarına sormadınız veya gerek duymadınız?

Yukarıdan gelen talimatla, BOP  çerçevesinde ki planlara uyum sağlamak için, zaten iğdiş edilen eğitim sistemine, bir de kök hücre saldırısı yaparak işi temelden bitirme projesidir.

Kesinlikle reddediyoruz, kınıyoruz.

4-6 yaş grubuna din eğitimi verilemez, ancak anaokullarında oyunlarla eğitim verilebilir ve bu çocuklarımızın hakkıdır.

Üniversitelerimizin dünya  sıralamasında ilk 500 de olamamasının sebebini MEB ve YÖK sorgulamalıdır.

Çözüm: DOĞRU PARTİ iktidara geldiğinde kuruluş ayarları çerçevesinde ,tüm okul ve üniversitelerimizi çağdaş seviyeye getirecek kararları alacak, bebelerimizin ana okullarından başlayarak beyinlerinin yıkanmasına müsaade etmeyecektir. Eğitim parasız olacaktır. Devletin bu gücü vardır. Bu kaynak israf ekonomisi rakamlarının içinde fazlasıyla vardır. Hortumlar kesilince hazine gerçek kimliğine kavuşacak ve gereken yerler, gerektiği kadar finanse edilecektir.

Bildirimizi sonlandırırken, bize bu güzel ülkeyi emanet eden M. Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını sonsuz minnet ve şükranla anıyoruz.”

ÇOK OKUNANLAR