t YENİ BAŞLANGIÇLARA… Gaziantep'te Gazeteciliğe Merhaba.

Deniz Yılmaz

YENİ BAŞLANGIÇLARA… Gaziantep'te Gazeteciliğe Merhaba.

Gaziantep Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 2021 Lisans mezunu olarak meslek hayatına başlamış bulunmaktayım.

2017 yılında başladığım üniversite lisans eğitiminin sonuna gelmiş olmakla beraber, değerli Gazeteci Sait Salıcı’nın imtiyaz sahibi olduğu ‘Gaziantep724haber’ internet haber sitesinde ve yine Sait Bey’in imtiyaz sahipliğini yaptığı ‘Haber27 Gazetesi’nde’,  meslek hayatıma ilk adımı atmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Haberciliğine güvendiğim ve doğrudan kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla basın yayın etiği çerçevesinde bilgi alma ihtiyacını karşılayan bir kurumda Gazetecilik mesleğini icra etmenin çok değerli ve maalesef yerel medya da az erişilebilen bir mevhum olduğunun bilincindeyim. Ülkemizde basının alışılagelmiş bir yeri olduğunun farkındayım ve bilindik tarafları ile değil de gerçekten bilinmesi ve uygulanması gereken tarafları ile halkın menfaatini gözeterek, tarafsız, doğrudan ve güvenilir haberler yazmayı kendime ilke edinmeyi, eğitim hayatımın başından beri tercih ettiğimi ve bu yolda yürüyeceğimi belirtmek istiyorum.

Benimle birlikte aynı sıralarda eğitim gören arkadaşlarımın mezuniyetlerini tebrik eder,  bugünlere gelmeme vesile olan başta ailem ve Gaziantep Üniversitesi bünyesinde bulunan her bir eğitim görevlisine teşekkür ederim.  Medya ve diğer tüm sektörlerde aktif görev alan kadın çalışan sayısının artmasını temenni ederim. Görüşmek dileğiyle…

ÇOK OKUNANLAR