Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep’e geliyor.

ALGSPOR Gaziantep'te Başarıdan Başarıya Koşuyor.

SPOR - Türkiye Futbol Federasyonu Kadınlar 1. Ligi'nin iddialı ekibi Algspor, hazırlık maçında Kalyon Stadyumu'nda bir araya geldiği Beşiktaş'ı 4-1 mağlup ederek 2021 sezonunda derbi havasını aratmayacak bir atmosfer yaşatmıştı. ALGSPOR Teknik Direktörü Hasan Vural ile takımın başarılarına dair özel bir röportaj gerçekleştirdik.

ALGSPOR'un kadın liginin lokomotif takımlarından olduğunu vurgulayan Teknik Direktör Hasan Vural,"Takım için en önemlisi, Başkanımız Ali Gözcü. Başkanımız hem sosyal proje olarak hemde futbolu sevdiğinden çok ilgilenip önem veriyor. Bu yıl ALGSPOR yenilenen statü, katılan takımlarla daha önemli hale gelen, kadınlar liginin yine en büyük şampiyonluk adayıdır. Transferlerden ve takımımın performansından çok memnunum. Birkaç yabancı futbolcu ile görüşüyoruz onlarıda kadroya dahil ettiğimizde çok daha iyi bir takım olacağı

Vural, "Yeni sezon bizim için çok önemli bu yıl süperlig takımlarıda, kadın futbol takımları kurdu ve Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzon gibi büyük takımlar iddaalı bir giriş yaptılar. 
Bizim ALGSPOR olarak hedefimiz herzaman ki gibi, şampiyon olmak, başkanımızı ve şehrimizi onurlandırmak. Sonraki hedefimiz ise şampiyonlar liginde güzel işler yapmak" ifadelerini kullandı.


Gaziantep'in tam bir futbol şehri olduğuna değinen Vural, kadın erkek ayırtedilmeden futbolun çok sevildiğini, ALGSPOR olarak son yıllarda kazanılan başarıların şehrin ilgisini çektiğini ifade etti. 
Başarının en büyük sahibinin Başkan Ali Gözcü olduğunu dile getiren Vural, Erkek liginde profesyonel olarak çalıştığını kadın ligine gelmesinin en büyük sebebinin başkan Ali Gözcü ve takım oyuncularına olan inancın olduğunu vurgulayarak Ali Gözcü'ye teşekkürlerini iletti. 


ALGSPOR Teknik Direktörü Hasan Vural açıklamasını şu cümlelerle noktaladı: "Öncelikle eski hocamız Aslı hanıma yaptığı katkılar ve emekler için çok teşekkür etmek istiyorum,ALGSPOR'a büyük katkılar sağladı.
 Bu yıl takıma geldikten sonra yaptığımız ilk değişiklik oynatacağımız sisteme uygun sporcularla anlaşmak oldu, bu konuda başkanımız her istediğimizi gerçekleştirdi.Oyuncularım yeni sisteme çok hızlı adapte oldular, amacımız topa sahip olan hızlı ve öne oynayan, izleyenlere keyif veren bir ALGSPOR izletmek. Sezon başı Kartepe'de kampımızı gerçekleştirdik ve çok güzel geçti oyuncularımızın birlikteliği ve istekleri beni çok mutlu ediyor. Tek sıkıntımız milli takımlara 13 oyuncumuz gidiyor ve takım olarak birlikte çalışma imkanımız çok azalıyor.İnşallah bunu da bi şekilde halledip en iyi şekilde 11 Aralık'ta başlayacak ligimize giriş yapacağız. 
Sizede bana bu imkanı verdiğiniz ve kadın futboluna kayıtsız kalmadığınız için çok teşekkür ederim, bizim için basın seyirci spor camiasının bütünlüğü ve destekleri çok önemli."


DENİZ YILMAZ

ÇOK OKUNANLAR