Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep’e geliyor.

7 Tepe Taksi Şirketi’nden Rezidans İsyanı.

EKONOMİ - Gaziantep 7 tepe mevkii 23 Nisan Mahallesi’nde bulunan 7 Tepe Taksi Durağı Genel Müdürü Halil Özçelik, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine gönderilen ‘Taksi Denetim Genelgesi’ ve rezidanslardan gelen yolcuların taksici duraklarına yaşattığı sorunlar hakkında açıklamalarda bulundu.

15 yıldan beridir yolculara hizmet sağlayan 7 Tepe Taksi Şirketi’nin Genel Müdürü Halil Özçelik, “ Yeni yayınlanan taksi denetleme genelgesi taksicileri olumlu etkiler. Müşteri açısından kısa mesafe uzun mesafe olarak ayrım yapılmaz, bu durum hoş bir şey değil.  Kısa yolu ayrım yapan uzun yolu bulamaz, bu durumda müşteri kaybına yol açar, o yüzden böyle olması bizim için olumlu oldu. Gaziantep genelinde gittiğimiz mesafelerin aslında hepsi kısadır bizim memleketimizde böyle bir sorunumuz yok” dedi.

 

Rezidanslar İçin Denetim Talebi

Taksicilikte özellikle şikayet ettikleri noktanın rezidans bölgelerinden gelen yolcular olduğunu vurgulayan Özçelik, “ Rezidanslarda ikamet eden gençler, taksilere binip sorun çıkarıyorlar. Üniversite ve 7 Tepe bölgesinin genelinde rezidanslar var, bunların denetimlerinin sıklaşması lazım. Rezidanslardan binen yolcular taksi ücretini vermeden kaçıyorlar, Bu sıkıntıyı çözmek valilik ve emniyetin işi sık sık uygulama yapılması lazım, kimlik bilgisi olmadan ikamet ettirmemeleri gerekli.  Günde 10 tanesi ile bu şekilde uğraşıyoruz” diye konuştu.

 

Yolcular Güvenle Seyahat Edebilir

Pandemi dönemi boyunca taksicilere sağlanan 3 ayrı hibeden de yararlandıklarını dile getiren Özçelik, ek gelir olarak hibelerin iyi olduğunu fakat meblanın daha yüksek olması koşulunda esnafların rahata ereceğini söyledi.

Bünyesinde bulunan 28 aracın haftalık dezenfekte uygulaması ile hijyenini sağladıklarını aktaran Özçelik, yolcu ve şoförlerin araçlarda güvenle seyahat edebileceklerini kaydetti.

ÇOK OKUNANLAR