Koronavirüs,te toplam can kaybı 700 bine yaklaştı.

Üniversite Gençliği İşsizlik korkusu yaşıyor.

EKONOMİ - Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Akademik Düşünce ve Medeniyet Topluluğu tarafından ‘Reklam Okur Yazarlığı’ konulu bir söyleşi düzenlendi. Söyleşi’de öne çıkan ise Üniversite Gençliğinin en büyük korkusunun, Okul bittikten sonra işsiz kalma, iş bulamama korkusu yaşadığı gerçeği idi.

GAÜN Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen söyleşiye konuşmacı olarak katılan ve Üniversite gençliği ile bir araya gelen Dolphin Ajans Onursal Başkanı Nazmi Özkoyuncu konuşmasına, başarmak için önce korkularınızı yenin. Cesur olun. Bilgi güçtür. Çok okuyun. Sizler bizim geleceğimizsiniz diyerek başladı ve öğrencileri cesaretlendirdi.

Hedefe odaklanın kararlı olun.

Dolphin Ajans Onursal Başkanı Nazmi Özkoyuncu, Üniversite öğrencileri ile buluşmasında Dolphin Ajans,ın başarı hikayesini anlatarak ve  kendi yaşadığı deneyimlerinden örnekler vererek yaptığı konuşmasında öğrencilerden de büyük ilgi gördü.

Kararlı olun. Fikirler hayata geçirildiğinde değer kazanır. Hayallerinizden vazgeçerseniz kaybedersiniz ama denemeye devam ederseniz kazanmaya başladığınızı mutlaka göreceksiniz diyerek konuşmasını sürdüren Özkoyuncu, “ Hedefe odaklanın. Sizi olumsuz düşünmeye sevk edecek insanlardan uzak durun. Yaptığınız işte branş sahibi olun. Sizlere tavsiyem bilgi güçtür hatta silahtır bunun için çok okuyun, labirentte kaybolmayın. Hocalarınızın bilgisinden, tecrübesinden faydalanın. Başarının önündeki en büyük engel olan korkuyu yenin. İşinizi en iyi şekilde yapmaya çalışın. Bir işi yapmaya karar verdiğinizde hedefe odaklanın ve uygulamaya geçin. Başarının diğer adı da Cesarettir. “dedi.

Başarıya ulaşmaktan asla vazgeçmeyin.

Öğrencilere hayatta başarıya ulaşmaktan asla vazgeçmemelerini söyleyen Özkoyuncu, “Başarısız olduğunuzda sadece bir gol yemiş olursunuz. Başarmak için bazen tekrar tekrar denemelisiniz. Mücadeleyi bırakmamalısınız. Hiçbir olumsuzluk sizi hedefinizden vazgeçirmesin. Bugün her sektörde çok fazla rekabet var. Başarı için yapmamız gereken girişimci olmak. Araştırmacı olmak ve sürekli yeni şeyler öğrenmek. Bugün burada  Üniversiteli Öğrencilerin yani sizin İşsizlikten korkusu yaşadığını ve Üniversiteyi bitirdikten sonra acaba işi bulabilirmiyim diye karamsarlık yaşadığınızı görüyorum. Genc kardeşlerim sizler bizim geleceğimizsiniz. Çok başarılı işler yapacağınıza inanıyorum. İyi bir araştırmacı olun. Her zaman ihtiyaca cevap verin. İhtiyaçları iyi tespit edin. Bir işi yapmaya karar verdiğinizde boşluğu bulduğunuzda harekete geçin. Eğitimli Üniversite Gençliği iş bulma korkusu yaşamamalı. Üniversite Sanayi işbirliği tam anlamıyla uygulanırsa inanıyorum ki Üniversite gençliğinin iş bulma korkusu azalır.” Dedi.

 

Konferans sonunda Eğitim-Bir-Sen Üniversite Başkan Vekili Mehmet Sönercan tarafından Dolphin Ajans Onursal Başkanı Nazmi Özkoyuncu,ya  hediye takdim edilirken toplu hatıra fotoğraf çekimi ile de söyleşi son buldu.

 

ÇOK OKUNANLAR