Ak Parti kurucularından Dengir Mir Mehmet Fırat yaşamını yitirdi.

Tekstilciler ve Halı Üreticilerinden ERP Yazılımlarına yatırım.

EKONOMİ - Türkiye’de tekstil ve halı sektöründe fuarcılıkta en iyi illerin başında gelen Gaziantep, gün geçtikçe üretim kapasitesini artıyor. CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut, Gaziantep’te tekstil sektöründe faaliyet gösteren firmaların Endüstri 4.0’ı yakından takip ederek, ERP yazılımlarına yatırım yaptıklarını dile getiriyor.

Gaziantep’in ekim ayı ihracatı yüzde 10,4 oranında artışla 655 milyon 42 bin dolar olarak gerçekleşmiş durumda. Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgesi’ne sahip Gaziantep, ayrıca ihracat yapan iller sıralamasında 6. sırada yer alıyor. Ülkemizin tarihi, kültürü ve  turizmi ile rol  model bir şehir olan Gaziantep, sanayileşmede ve ihracatta önemli bir rol oynuyor. Yıllık 350 milyon metrekarenin üzerinde halı üretimi yapan Gaziantep, halı sektörü kentte 40 bin kişiye istihdam sağlıyor.

Gaziantep’in ve Gaziantepli üreticilerin 180 ülkeye ihracat yaparken, rakipleri ile rekabet edebilecek seviyede kalmak için dijital dönüşümü yakından takip ederek ERP yazılımlarına yatırım yaptıklarını dile getiren CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut; “Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgesini içinde barındıran Gaziantep, dünya dokuma halısının yüzde 30’unu üretiyor. Türkiye’de 2017 yılında halı sektörünün gerçekleştirdiği 2.2 milyar dolarlık ihracatın 1.44 milyar dolarını Gaziantep yaptı. Gaziantep’in ve Gaziantepli üreticilerin ekonomide yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen 2023 hedefleri doğrultusunda yaptıkları teknolojik yatırımlar hem bizler için hem de ülkemiz için bir umut ışığı. ERP yazılımlarına yatırım yapmaktan korkmayan üreticiler bütün iş süreçlerini etkili yönettikleri için daha az stok hacmi, daha düşük nakliye ve ambalajlama maliyeti ve  daha düşük üretim maliyetine erişiyorlar. Ekonominin lokomotif şehirlerinden biri olan Gaziantep, ülkemizin ekonomik olarak hedeflediği büyüme rakamlarına ulaşabilmesi için önemli bir paya sahip olacak” dedi.

Gaziantepli üreticilerin kayıpları azalıyor, işlerinin kalitesi artıyor

Gaziantepli üreticilerin, birçok farklı değişeni olan tekstil sektöründe yaşanabilen aksaklıkları ERP yatırımları sayesinde minimalize ettiklerini belirten Palamut; Tekstil ve dokuma sektörü  üretim aşamaları dolayısıyla birçok karmaşık süreç yönetiyor. Takip edilmesi gereken işlerin takip aşamasında yaşanacak en ufak bir aksama, üretim teslim tarihlerinde ciddi oynamalara ve firelere sebebiyet veriyor. Bu durum ise ciddi maliyet kayıplarını da beraberinde getiriyor.CPM ERP olarak tekstil ve dokuma sektöründe faaliyet gösteren üreticiler için özel çözümlerimiz bulunuyor. Sektörün önde gelen üreticileri aralarında yer alan kullanıcılarımız, karmaşık süreçleri daha kolay ve hızlı takip edebiliyor” dedi.

Gaziantep’in önde gelen tekstil üreticilerinin CPM ERP ile iş süreçlerini efektif yönettiğinin altını çizen Palamut sözlerine şu şekilde devam ediyor; “Arsan Tekstil, Biska Tekstil, Tekka Tekstil, Angora Halı, Angora Pazarlama, Saf Çelik Sanayi, Asmetal Ticaret, Boyar Kimya ve Sobacılar Filtre gibi öncü firmalar CPM ERP çözümleri ile büyümeye devam ediyor. Sektörün güvenilir üreticileriyle çözüm ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

ÇOK OKUNANLAR