Koronavirüs,te toplam can kaybı 536 bin 880’e yükseldi.

Şirinler Çocuk Akademisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

GENEL - Gaziantep’in önde eğitim kurumlarından biri olan Şirinler Çocuk Akademisi 8 Mart Dünya Kadınlar günü için Yöneticileri, Öğretmenleri ve Okul Öncesi Çocuklarıyla birlikte Demokrasi meydanına inerek bu anlamlı günde örnek bir etkinliğe imza attılar.

 

Şirinler Çocuk Akademisi Kurucularından Şükrü Toktaş,: “ Kadınlar Analarımız,  Kadınlar yarınlarımız, Kadınlar Geleceğimiz, olmakla beraber Kadınlar Toplumun yarısını da oluşturmaktalar. Kadınlar sadece 8 Mart Dünya Kadınlar gününde değil her zaman özellerdir. 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle biz çocuklarımıza Sosyal Sorumluluk projelerini daha iyi anlatmak ve bu sosyal sorumluluk projelerini çocuklarımızın hayatına işlemek için sadece teori bilgilerle donatmak değil. Uygulamalı bilgiler vermek adına çocuklarımıza kadınların Toplumlar için ne kadar çok kıymetli ve değerli olduklarını anlatmak adına Çocuklarımız ve öğretmenlerimizle birlikte demokrasi meydanına gelerek yanımızdan geçen  yüzlerce kadın a karanfil dağıttık. Çocuklarımıza toplum olarak kadınlara her daim ve her yerde onlara sonsuz sevgiyi ve saygı göstermek gerektiği mesajını vermek istedik.” dedi. 

 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle Toktaş; şunları söyledi.

“Okul Öncesi Eğitim Günümüzde Aslın da zaruri bir ihtiyaçtır. Kreş, Gündüz Bakımevi, Anaokulu (Okul Öncesi Eğitim) toplum nezdinde sadece çalışan annelerin Çocuklarını bırakması gerekli bir yermiş gibi bir bilinci var. Oysaki 1 yaşını doldurmuş her çocuğun akranlarıyla birlikte oynayacağı güzel zaman geçireceği, oyunlar içerisinde Eğitim alması bütün çocuklarımızın hakkıdır. Birçok insan eskiden çocukluğunu sokaklarda Eğlenerek geçirmiştir. Çünkü insanlarda güven vardı. Doyasıya çocukluklarını yaşarlardı. Ama içinde bulunduğumuz şu zaman dönemin de ebeveynler haklı olarak Çocuklarını gönül rahatlığıyla sokağa veya parka bırakamıyorlar. Çoğu ebeveynler ise apartmanlarda yaşıyor. Yani Çocuklarımızı dört duvar arasına hapsedip, telefon, tablet, televizyon vs. teknolojiye teslim ediyoruz. Üzülerek ifade etmek zorundayım ki bu durum Çocuklarda Akran geriliği, içine kapanma veya çok hırçınlaşma, Zeka geriliği dahası otizm başlangıcına kadar inebiliyor. Ebeveynlere çağrımız Ülkemize ve Gaziantep ilimizde bir çok kreş, Gündüz Bakımevi ve Anaokulunda uzmanlaşmış Eğitim kurumları bulunmakta. Çocukları evlere hapsedip teknoloji mağdurları yapmayıp güvenilir kurumları tercih ederek yarınımızın teminatı olan çocuklarımızı hayata hazırlayalım. Kültürel değerlerine sahip, Sosyal, İletişimleri güçlü, Kendilerine yetme ve özgüvene sahip Vatanına, Milletine ve Bayrağına bağlı, Eğitimli, donanımlı bireyler yetiştirelim. Biz bunu topluma bir borç olarak görüyoruz.”

 

ÇOK OKUNANLAR