İş dünyasında Korona paniği.Toyota,Türkiye'de üretime 2 hafta ara veriyor.

Masaj deyip geçmeyin, Öyle faydaları var ki…

GENEL - Çağımızın hastalığı Stres, Egzersiz yapmamaktan kaynaklı vücut kasılmaları, Spor sakatlanmaları ve daha bir çok hastalıktan yapılacak olan doğru bir masaj ile kurtulabilirsiniz.

Gaziantep’te Profesyonel masaj deyince akla gelen ilk isimlerden olan ve İş dünyasından Spor camiasına kadar bir çok ismin yakından tanıdığı Uzman Masör Spor terapisti Mehmet Yalçın, adeta sihirli parmaklarıyla yıllardan bu yana şifa dağıtıyor.

Kişiye özel, hem medikal hem rahatlatıcı hem de Volkanik taşlar ile yaptığı ve daha bir çok farklı masaj çeşitleriyle hizmet sunan Mehmet Yalçın, Gaziantep’te bu konuda en eğitimli ve branşında uzman kişilerden biri olarak gösteriliyor.

Avrupa’ da yaygın olan Masaj’ın Gaziantep ve Türkiye’ de öneminin fazla bilinmediğine dikkat çeken Uzman Masör ve Spor terapisti Mehmet Yalçın, bir kez masaj yaptıran bir kişinin kesinlikle masaj yaptırmaya devam edeceğini ifade ederek doğru bir masaj ile kişi ciddi bir rahatlık hissedebilir ama Masajın profesyonel kişiler tarafından yapılması da şart diyor.

 

Doğru Masaj ile Stres’e son

25 Yıldan bu yana Masaj yaptığını belirten Yalçın, “Genellikle Spor masajı ve Manuel Terapi yapıyoruz. Volkanik taşlar ile Masaj yapıyoruz ve bu masaj yönteminde daha çok sonuç alınabiliyor. Sıkışmış ve kasılmış kaslar daha kolay açılabiliyor ve rahatlama sağlanıyor. Mesela Boyun ve Bel Fıtığında sıkışmış olan kaslar da bu yöntem çok etkili. Masaj sonrası vücutta bir rahatlama meydana geldiği için bir performans artışı da oluyor kişide.

Aktif bir Sporcunun haftada bir kez mutlaka yaptırması gerek. Normal bir insan 40 yaş üzeri 10 günde bir masaj yaptırmalı. 50 yaş üzerinde ise haftada bir masaj yaptırması gerekli. Masajın vücuda sağlık açısından inanılmaz faydaları vardır. Kalp ritminin dengelenmesinde, Kolesterol seviyesinin dengelenmesinde, enerji ile vücuda pozitif bir rahatlama sağlar. Ortalama bir masaj bir saat kadar sürüyor bu masajda kişi 20 kilometre yürümüş gibi rahatlama sağlıyor. Masaj sonrası dinlenmiş olan vücutta kan dolaşımı hızlanıyor. Vücut gözeneklerinin açılmasıyla atılan toksin maddeler ile ciddi bir rahatlık hissediliyor.

Stres günümüzün bir hastalığı. Stres altındaki kişi rahat düşünemez. Vücut sağlıklı çalışmaz. Gerilmiş bir vücut insanı yıpratır. Masaj ile bu durumdan çok kolay kurtulabilir.’  dedi.

Masaj Profesyonel Kişiler tarafından yapılmalı.

Masaj’ın doğru insanlar tarafından yapıldığı zaman doğru sonuç vereceğine dikkat çeken Yalçın, “aksi halde ciddi sakatlanmalar da olabilir çünkü kaslara yapılan basınçlar ile sinirlerde zedelenebilir. Masör’e gidip te daha kötü oldum diyen kişiler var. Masaj’ da doğru yere doğru basınç çok önemlidir. Bu yüzden Profesyonel kişiler tercih edilmelidir. Gaziantep’ te masörlük konusunda bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar uzman Belgeli ve eğitimli Masör vardır ancak Masör’üm diye çalışan bir çok eğitimsiz insanda bu sektörde maalesef çalışıyor. İnsanlarımız dikkatli olmalı.” Diye konuştu.

25 Yıllık Tecrübe ile Masaj’da doğru adres.

Gaziantep’ te Profesyonel Masaj deyince akla gelen ilk isimlerden olan Mehmet Yalçın, “Benim 25 yıllık bir bilgi ve birikimim var. Masaj ile ilgili onlarca eğitim ve başarı belgem ve sertifikam var. Ben bir taraftan da Fizyoterapi okuyan ve Masaj öğrenmek isteyen gençlerimize de eğitim veriyorum. Yılların tecrübesinden onlarında faydalanmasını istiyorum.

Ben bu işe severek başladım. Gaziantepspor’da Masör olarak görev yapan Cemal Cenk abimiz vardı. Onun sayesinde başladım bu işe. Gaziantepspor’da 5 yıl görev aldım. Gaziantep Futbol Kulübünde de 15 yıl görev aldım. 1 yıl Sivas Belediye Spor da görev aldım. Sonrasında ise Gaziantep’e dönerek Gaziantep’e hizmet etmek istedim. Özellikle Amatör Sporcuların masaj’a ihtiyacı olduğunu gördüm. Onların doğru ve Sağlıklı bir spor yapmalarına katkı da bulunuyorum. Kökenimiz Futbol takımlarından olduğu için Spor sakatlanmalarının tedavisinde ciddi başarılarımız var. Bizi aşan bir konu ise doktor’a yönlendiriyoruz.

Futbol Federasyonun her yıl açtığı Seminer ve Kurslara katılma zorunluluğumuz var. Özel olarak açılan Kurslara bile kendimizi daha da geliştirmek için katılıyoruz. Ben Masör oldum deyip eğitimi bırakmıyoruz. Her gün yeni bir bilgi edinerek yolumuza devam ediyoruz. Ben daha önce bir çok Doktora gidip tedavisinde sonuç alamayan ama Masaj ile Şifaya kavuşan çok kişi biliyorum. Doktorlar da Masaj tavsiye ediyor.” şeklinde konuştu.

Sizler de Profesyonel ellerde bir Masaj yaptırmak isterseniz, 0532 7302180 no lu telefondan bir Randevu alarak Vücudunuzu rahatlatabilir ve Stres’ten kurtulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

ÇOK OKUNANLAR