Üç aylar başladı. Perşembe günü Regaib Kandili.

Konkordato,lu ANGORA Halı MTY oldu, üretim 24 saate çıktı.

EKONOMİ - Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Mali Krize girerek Konkordato talebinde bulunan Türkiye,nin önemli Halı firmalarından Şiveydinli ailesine ait Angora Halı,nın yeni patronu olan Gaziantep İş dünyasının yakından tanıdığı Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım Halı sektörüne hızlı bir giriş yaptı.

Son 3-4 aydan bu yana Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım,ın sahibi olduğu ve kendi isminin baş harflerinden oluşan M.T.Y adlı firma artık Angora Halı,nın yeni ismi.

Gaziantep İş dünyası ve Kamuoyunda çokça konuşulan bu dev satın alma Özellikle Halı sektöründe büyük dikkat çekti.

M.T.Y Halı,da 15 Tezgah 24 saat durmadan üretim yapıyor.

Ciddi bir Mali kriz geçiren bir zamanların büyük halı markası Angora Halı şimdilerde M.T.Y ile eski günlerine geri dönüyor. Bünyesinde 15 Halı tezgahı bulunduran M.T.Y, şu sıralar 24 saat durmadan 250, ye yakın işçisiyle Halı üretmeye devam ediyor.

Nasıl ve ne kadara satın alındı?

19 Tezgah ile Angora Halı,yı satın alan Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım sonrasında 4 tezgahı Villa Halı,ya satarak hızlı bir şekilde üretime geçip 15 Tezgah ile Halı sektörüne katkı sunmaya başladı.

Üniteler hariç Fabrika,da tanesi 8-9 Trilyon arası değişen 2 yeni Halı Tezgahı, ayrıca ortalama 3-5 trilyon arası değişen 13 Tezgah bulunan M.T.Y,nin Angora Halı,yı nasıl ve ne kadara satın aldığı ise merak ediliyor.

Peki bu satın almada ciddi sıkıntılar yaşayan işçiler haklarını tam olarak aldı mı? 

Adını Konkordato ile Tüm Türkiye,ye duyuran Angora Halı gibi bir dev bir tesisi satın alan GTO başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım,ın neden bu satın alma ile ilgili Kamuoyuna bir açıklama yapmadığı ise merak ediliyor.

 

 

 

 

 

ÇOK OKUNANLAR