Koronavirüs,te toplam can kaybı 536 bin 880’e yükseldi.

İl Sağlık Müdürü Sarıfakı’ya Kumpas mı kuruluyor?

SAĞLIK - Gaziantep’in başarılı İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Serdar Sarıfakı’nın hedef gösterilerek rüşvet aldığına yönelik sosyal medyada yayılan görüntünün gerçekle alakasının olmadığı iddia edildi.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, İl Sağlık Müdürlüğüne gelen kişinin bankadan kredi çeken ve o parayı müdürlükte görevli olan ablasına verecek olan kişi olduğu ortaya çıktı. Görüntülerin farklı bir şekilde sosyal medyada yayılmasına neden olan kişi hakkında da Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’nden konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“21.02.2020 tarihinde Sosyal Medya üzerinden paylaşılan ve içeriğinde “Burası Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğünün A Blok Ana Giriş kapısı. Merak ettim, bu adam burada ne yapıyor? Merdivende konuştuğu kişi niye bekliyor ve ne konuşuyorlar?” şeklinde bir iddia olarak paylaşılan video hakkında Müdürlüğümüzce gerekli tetkikler yapılmış olup yapılan değerlendirmede; olayın 17.02.2020 tarih ve 16.20 – 16.45 saatlerinde gerçekleştiği, firma personeli olarak lanse edilen şahsın şehit yakını kadrosunda resmi bir kurumda memur olarak çalışan S.Ö. olduğu, 17.02.2020 tarihinde Gaziantep İş Bankası Karataş Şubesinden çekmiş olduğu yaklaşık 28.000 TL ile birlikte İl Sağlık Müdürlüğü 3. Katında bulunan Personel Hizmetleri Başkanlığında şehit yakını kadrosunda memur olarak görev yapmakta olan ablası G.A.’nın yanına geldiği, daha sonra ablası ile birlikte mesai bitiminde Müdürlükten ayrılıp Gaziantep Gaziler Caddesinde bulunan N.M adlı kuyumcudan altın almak suretiyle bu parayı kullandıkları anlaşılmıştır.  Söz konusu videoda iddia edildiği gibi Müdürlüğümüzde herhangi bir personele rüşvet verildiği iddiasının asılsız ve mesnetsiz bir iddia olduğu anlaşılmıştır. Ancak söz konusu videonun Müdürlüğümüz binasından çekildiği tespit edildiğinden konunun aydınlığa kavuşması adına Müdürlüğümüzce disiplin soruşturması başlatılmıştır. Ayrıca Savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur.”

 

 

 

ÇOK OKUNANLAR