Üç aylar başladı. Perşembe günü Regaib Kandili.

İdlib için anlamlı yardım.

GENEL - Türkiye Diyanet Vakfı Gaziantep İl ve İlçe Şubeleri ile Hoşgör Fatih İlim Araştırma Vakfının işbirliğinde insanlık krizinin yaşandığı mazlum ve mağdur İdlib halkı için başlatılan yardım kampanyasında toplanan yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

İl ve ilçe müftülükleri, Hoşgör Fatih İlim Araştırma Vakfı Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Hoşgör Erkek ve Kız Kursları hocaları, veliler, imamlar, kampanya çağrısını duyan Gaziantepliler bu anlamlı kampanya ya destek oldular. Hoşgör Fatih Kuran Kursu’nda toplanan yardımlar Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu’nun katılımıyla tıra yüklenerek yola çıktı.

Duyarsız Kalma sloganı ile yardım kampanyası başlattıklarını söyleyen Arcaklıoğlu “ Diyanet İşleri Başkanlığımız İdlib konusunda bir çağrı yaptı ve kardeşlerimiz için yardım seferberliği başlattı. Bizlerde Türkiye Diyanet Vakfı Gaziantep İl ve İlçe Şubeleri olarak duyarsız kalmadık. Seninde orada bir yardımın, bir hissen olsun diye çalışmalar başladı. Bu kampanyada Hoşgör Fatih Kuran Kursu yardım üssü görevini yüklendi. Bu necip millet dünyanın neresinde bir yara varsa, ona merhem olmak ecdadımızdan aldığımız en büyük şiarımızdır. Şu an İdlib’te tarifi olmayan sıkıntılar var. Çadırlar kurulmuş, her taraf çamur içerisinde ve bu soğukta çocuklar üşüyor. Bizler sıcacık evlerimizde otururken o küçücük yavrularımızdan hesaba çekileceğiz.” dedi.

Arcaklıoğlu “Hamdolsun Gaziantep kampanyaya duyarsız kalmadı. Yola çıkan Yardım tırında yatak, yorgan, ayakkabı, mont, gıda malzemeleri gibi bir evin ihtiyacı olacak her şey yüklendi. Hatta çeyizlik malzemesi, bir kişinin cebinde son kalan 6,25 lirası, bir kızımızın oyuncakları, bir üniversite öğrencisinin 50 lirası gibi bizleri duygulandıran olaylar yaşandı. Bunlar bizim kalp dünyamızda iz bırakan şeylerdir. Hoşgör Kuran Kursları sadece hafızlık yapılan bir yer değil, aynı zamanda hayırlı işlerin öncülüğü de yapan bir kurumdur. Diyanet Vakfı ve Hoşgör Vakfı birlikte kampanya yapması hemşehrilermize güven vermektedir. Hoşgör Kuran Kursları şehrimizde bir çağrı yaptığında Kuran Dostları mutlaka olumlu karşılık vererek seferber olmaktadır. Başta Gaziantep’in hayırsever insanları olmak üzere kampanyaya destek olan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Daha fazla destek olmaya davet ediyoruz.” dedi.

Şu ana kadar iki tır malzeme yolladıklarını söyleyen Kurs Müdürü Yusuf Kiraz “Yardımlar sırasında duygusal anlar yaşadıklarını,  Kuran Eğitimi ve Hafızlık konusunda bölgesine marka olan Hoşgör isminin artık insani yardım konusunda da elinden geleni  yapacağını ” söyledi.

 

 

 

 

 

ÇOK OKUNANLAR