Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı.

Vali Davut Gül,den Gazianteplilere yeni yıl mesajı.

GENEL - Gaziantep Valisi Davut Gül yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sevgili Gaziantepliler,

   Her yeni yılda bir önceki yılın muhasebesini yapıyor, elde ettiğimiz birikim ve tecrübeyle ülkemizin kalkınması, gelişmesi, halkımızın birliği, beraberliği, güvenliği, ve huzuru için yapılacak çalışmaları yeniden gözden geçirerek geleceğe ilişkin planlar yapıyoruz. Her zaman olduğu gibi yeni yıl, yeni umutlar demektir.

   Geride bıraktığımız yılda Gazi şehrimiz, ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda birçok alanda yeni atılımlar gerçekleştirdi. Özellikle “Çingene Kızı” mozaiğinin Gaziantep’e yani evine getirilmesi, Şehir Hastanesi’nin yapılması, sanayide ihracat rekorları kırmamız bunu ispatlar niteliktedir.

   Yeni ve daha büyük başarılar elde edebilmek için hepimizin milli heyecan ve ruhla daha çok çalışması gerekmektedir. Bu anlayışla eğitim, sağlık, sanayi, turizm ve spor alanında Gazi şehrimize yakışır bir ivme yakalayarak her alanda öncü olma yolunda emin adımlarla ilerlemeliyiz.

   Bizler şehrimizin daha da gelişmesi için el ele vererek birlik ve beraberlik içerisinde çalışıp çok daha güzel başarılara hep birlikte imza atmaya devam edeceğiz.

   25 Aralık’ta Kurtuluş Günü’nü  gururla kutladık ve gördük ki Gaziantep birlik ve beraberlik içerisinde her türlü güçlüğe göğüs geren bir şehirdir. Şimdi de aynı ruhla çalışan Gaziantepliler, her alanda lider olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

   Değerli Hemşehrilerim,

   Gaziantep misafirperver  bir şehirdir. Bunu, Suriyeli kardeşlerimizi şehrimizde misafir ederek göstermektedir. Bu nedenle son zamanlarda sosyal medyada çıkan provakatif söylemlere itibar edilmemelidir. Çünkü şehrimize ve ülkemize yakışan hizmetlerin her zaman daha iyisini yapmak, boynumuzun borcudur.

   2019 yılının; sanayide yeni ihracat rekorlarının elde edileceği, sporda Gazi Şehir Futbol Kulübümüzün hak ettiği Süper Lige çıkacağı, eğitimde tekli eğitime geçilerek çok daha üst sıraları yakalayacağı, turizmde daha çok turistin şehrimizi ziyaret edeceği, huzurlu ve güvenli bir yıl temenni ediyorum.

   Bu güzel vatanın bir ferdi olarak bizlere düşen, her zaman atalarımızdan aldığımız şanlı bayrağı daha yükseklere çıkarmaktır. Bu azim ve kararlılık ile bunların hepsini başaracağımızdan hiçbir şüphem yoktur. Çünkü Gaziantepliler geçmişte olduğu gibi bugün de şehirlerine sahip çıkarak Gazi şehrimizi çok daha iyi yerlere yükselteceklerdir. Bunu da hep birlikte gönülden gönüle uzanan bir sevgiyle, çalışmayla, azimle başaracağız.

    Yeni yılı karşılayacağımız saatlerde görev yapacak tüm asayiş ve sağlık birimlerimiz kendi görev, yetki ve sorumluluk alanlarında gerekli güvenlik, trafik ve sağlık tedbirlerini almışlardır.

   Bu duygularla 2019 yılının şehrimiz, ülkemiz ve milletimiz adına  barış, huzur, sağlık, mutluluk ve refah dolu bir yıl olmasını diliyor, tüm hemşehrilerimin yeni yılını  kutluyor, selam ve saygılar sunuyorum.

   Yeni Yılınız Kutlu Olsun.

 

ÇOK OKUNANLAR