Koronavirüs' de dünyada ölüm sayısı 3 Milyonu geçti...

Şahinbey'den Küçükkızılhisar'a Sosyal tesis.

SİYASET - Şahinbey Belediyesi’nin kırsal mahallelerinden olan Küçükkızılhisar Mahallesi’ne yaptığı sosyal tesisi vatandaşın hizmetine sundu.

Şahinbey Belediyesi, Şahinbey İlçesi’nin tüm mahallerinde vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda Sosyal Tesis ve Gençlik Merkezleri yapımını hızla sürdürüyor. Şahinbey Belediyesi’nin kırsal mahallelerinden olan Küçükkızılhisar Mahallesi’ne yapılan sosyal tesis; 563 m2 inşaat alanı üzerine yapıldı, zemin ve birinci kattan oluşan sosyal tesisin içerisinde bay-bayan taziye evi ve bir adet derslik sınıfı bulunuyor.

VATANDAŞLARIMIZ BU TESİSİMİZDEN EN İYİ ŞEKİLDE FAYDALANMALI

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda projeler yapıldığını belirterek “Küçükkızılhisar mahallemiz ne kırsal mahalle ne de şehir mahallesi ikisinin ortasında. Ancak şehir ile bütünleşti arkasında Beştepe Mahallemiz var. Küçükkızılhisar Mahallemize Şahinbey Belediyesi olarak bir tane park, 172.000 m2 asfalt ve kilit taşı çalışması yaptık. Gençlerimiz spor yapsın diye 3 tane halı saha ve 7 kilometre arazi yolu yaptık. Bu mahallemizde 4 ailemize küçükbaş, 4 ailemize büyükbaş hayvan desteğinde bulunduk. Çiftçilerin ve hayvan yetiştiricilerinin desteklenmesi konusunda Büyükşehir Belediyemizin de önemli çalışmaları var. Kendilerine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Şimdi ise Küçükkızılhisar Sosyal Tesisimizi yaptık. Tesisimizde hem erkek hem de kadın taziye salonu ve bir dersliğimiz var. Amacımız bu tesisimizden vatandaşlarımızın en iyi şekilde faydalanmaları. Burası sadece taziye evi olarak kullanılmasın. Bu tesisin aktif olarak kullanılmasını istiyoruz. Bu tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tesisimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

ÇOK OKUNANLAR