Koronavirüs,te toplam can kaybı 1 milyona yaklaştı.

Şahinbey Ağıtı'nı en güzel okuma yarışması düzenlendi

GENEL - Şahinbey Belediyesi 25 Aralık Gaziantep´in düşman işgalinden kurtuluşunun 96.yılı etkinlikleri kapsamında Şahinbey Ağıtı’nı En İyi Söyleme Yarışması’nı düzenledi.

Şahinbey ilçesindeki liselerin katıldığı yarışmaya, 45 lise en iyi ağıt okuyan öğrencisini yarışmaya dahil etti.  25 Aralık Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Şahinbey Ağıtını En İyi Söyleme Yarışması’ndaki amaç; gençlerin tarihle bağlarını güçlendirmek, Kurtuluş Savaşı yıllarında Gaziantep savunmasındaki önemli karakterlerden biri olan ve ilçeye ismi verilen Şahinbey’i asıl adı ile Mehmed Said’i tanımalarını ve Gaziantep savunmasını idrak etmelerini sağlamak.

Yarışmada öğrenciler ağıtlarını düzenledikleri koreografiler ile birlikte sergiledi. Şahinbey Ağıtı’nı En İyi Söyleme Yarışması törenine okul öğretmenlerinin yanı sıra öğrenciler ve velilerde katıldı. Düzenlenen yarışma sonrasında Gülşen Batar Anadolu Lisesi birinci, Gaziantep Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Ocaklar Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi üçüncü oldu.

 

 

ÇOK OKUNANLAR