Rasulayn,dan sonra Tel Abyad merkezi de ele geçirildi.

Rektör Yılmaz, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nü kutladı.

EĞİTİM - Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer YILMAZ, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Gazetecilerin gününü kutlayan Yılmaz,  mesajında şu ifadelere yer verdi: “Topluma önemli ve doğru bilgilerin aktarılması için  çeşitli zorluklara karşı, gazetecilik mesleğinin gereğince mesaide ve mesai sonrası büyük bir özveri ile yılmadan çalışan değerli basın mensuplarının verdikleri emek doğrultusunda ne kadar anlatsam az olacağı kanaatindeyim. Mesleğin bir çok zorluğuna rağmen gecesini gündüzüne katan, kimi zaman tehlikeli bir olaya karşı korkmadan, cesurca bir haber peşinde koşan, kimi zaman önemli protokol üyelerinin takibi gibi çeşitli konularda doğru bilgiyi kamuoyuna ulaştırmak için var gücüyle emek veren basın temsilcileri, toplumumuzun önemli ve çok değerli bireyleridir. Bu değerli temsilciler, halkımızın gören gözü, işiten kulağı ve konuşan dili olarak çeşitli sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmeleri gündeme taşımaktadır. Bu denli önemli hizmetlerde bulunan basın sektörünün tüm çalışanlarının “10 Ocak Gazeteciler Günü”nü Hasan Kalyoncu Üniversitesi adına bütün samimiyetimle kutluyor, tüm basın mensuplarına görevlerinde başarılar diliyorum.  
Büyük bir gayretle çalışan ve görevlerini fedakarca yerine getirmeye çalışan gazetecilerimize hizmetlerinden ötürü teşekkürlerimi sunuyor, meslek ahlakı, bilinci ve gayreti içinde çalışan tüm gazetecileri tebrik ediyor ve görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını da rahmetle anıyorum”.

                                

ÇOK OKUNANLAR