DHMİ, Gaziantep’e 2020 yılının ilk müjdesini verdi.

Reis'in Aslanları'na Gaziantepliler'den Yoğun ilgi

GENEL - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'ne Sudan cumhurbaşkanı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye edilen Nil, Sultan, Sudan ve Sevakin adlı aslanları hafta sonu 33 bin 500 kişi görmeye geldi.

Burç Ormanı içerisine kurulan Dünya’nın dördüncü, Avrupa'nın üçüncü, Türkiye'nin ise en büyüğü olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, yoğun günler yaşıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Sudan Cumhurbaşkanı Ömer Hasan El-Beşiri tarafından hediye edilen 4 aslan, üç gün önce Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde yerleştirildi. 10 bin hayvanın barındığı hayvanat bahçesine getirilen aslanlar, hafta sonunda ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Gaziantep ve çevre illerden gelenler, hayvanat bahçesinde yoğunluk oluşturdu, hayvanat bahçesi, binlerce insanı ağırlamanın gururunu yaşadı.

ASLANLAR HİJYENİK BİR ORTAMDA

Hayvanat Bahçesi yetkilileri, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nin ilk açıldığı günkü gibi halkın yoğun ilgisiyle karşılaştığını bildirerek, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Sudan Cumhurbaşkanı tarafından hediye edilen Nil, Sultan, Sudan ve Sevakin adlı iki dişi, iki erkek toplam 4 aslanı üç gün önce Gaziantep’e getirdik. Ulusal basına, aslanların Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne konulacağına yönelik haberlerin yansımasının ardından vatandaşlar, aslanların ne zaman geleceğini öğrenmek için zaten bizleri arıyorlardı. Aslanlarla birlikte şehri büyük bir heyecan sardı. Hayvanat bahçesi reisin aslanlarıyla ziyaretçi sayısında rekor kıracağına eminiz. Hem şehir içinden hem de çevre illerden ziyaretçilerin akın akın gelmesi bizleri mutlu ediyor. Tahminlerimize göre yıllık 3,5 milyon ziyaretçi sayısı bu yılın sonunda 5 milyonu bulur. Gaziantep, cumhurbaşkanımızın hediyesini şimdiden sahiplendi. Aslanlarımız sağlıklı, hijyenik bir ortamda yetişecektir, bundn kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

 

 

ÇOK OKUNANLAR