İş dünyasında Korona paniği.Toyota,Türkiye'de üretime 2 hafta ara veriyor.

İyi Parti Basın toplantısını Korona virüs için iptal etti.

SİYASET - İyi Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, KORONA VİRÜS’den korunma tedbirleri kapsamında basın toplantılarını İkinci bir talimata kadar, iptal ettiklerini ve 15 günde bir yapılan basın toplantısını, basın bülteni olarak ileteceklerini söyledi.

Hocaoğlu şunları söyledi. “Gaziantep Yerel basınımızın çok değerli temsilcileri, Gaziantep gündemine dair, 15 günde bir sizlerle yüz yüze yapmış  olduğumuz basın toplantısını, tüm dünya gündemine oturan virüs nedeniyle yapmayacağız. Umarım bundan sonraki basın toplantısını taşınmış olduğumuz yeni il binamızda gerçekleştiririz. Şahinbey ve Şehitkamil ilçe başkanlıklarımızı da içine aldığımız, yeni il binası açılışını inşallah, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ile birlikte yapacağız.  Sonuçta hayat devam ediyor ve biz bu hayatın içindeyiz. KORONA dahil, ileride olabilecek her türlü olumsuzluklar karşısında hayatımızı devam ettirmeyi öğrenmeliyiz.

 Bana telefonla ulaşabilir, sorularınızı sorabilirsiniz. Bende 15 günde bir yayınlayacağımız basın bültenimizde bu sorularınızı cevaplamaya çalışırım. Sonuçta hepimiz Gaziantep için çalışıyoruz. Korona virüs tehditti kalktığı takdirde 15 günde bir yeni il binamızın konferans salonunda halk günü yapacağım. Gaziantep Halkını davet edip, Gaziantep’in sorunlarını konuşacağım. Birlikte çözüm önerileri sunacağız.   

Gaziantep’de her yıl, dünyada KORONA VİRÜSTEN ölen insan sayısından, daha çok vatandaşımız; Nurdağı – Gaziantep,   Nizip – Gaziantep arası yol güzergahında hayatını kayıp etmektedir. Biz Gaziantep’in 14 Milletvekilinin de Gaziantep halkına hizmet için seçildiğini, birlikte Gaziantep için çalışmak istediğimizi her defasında zikrettik. Bu bağlamda; birçok ilde olduğu gibi, ilçeler arası otoban; GAZİANTEP İÇİN ÜCRETSİZ yapılamaz mı? Nurdağı – Nizip , Gaziantep’in ilçeleri bu ilçeler arası otoban ÜCRETSİZ OLSUN. Nurdağı, Nizip, Gaziantep otobanı ücretsiz olur ise; bu sorun bir nebze çözülebilir. Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit Gül, AKP Milletvekili Sayın Ali Şahin Nizipli, MHP Milletvekili Sayın Muhittin Taşdoğan da Nurdağlı. Bu konuya öncelik vermelerini, diğer Gaziantep milletvekillerinin de destek vermesini istiyoruz. Sayın Fatma Şahin’de kendisine Bakan olarak hitap edilmesini istiyor. Bizde diyoruz ki, bakanlık hitapta kalmasın, gereği yapılsın; Nizip – Gaziantep, Gaziantep – Nurdağı otoban yolu ücretsiz yapılsın.

Üç dönem AKP Milletvekilliği, şu anda da Nizip Belediye Başkanlığı yapan sayın Mehmet Sarı, Korona virüsü bize hayatı unutturamaz, her yıl biz korona virüsünün verdiği kadar can kaybını Nizip – Gaziantep arası yolda veriyoruz. Resmini çekip yayınladığınız, RAY – BUS nerede? Hala sefer tarihi bekliyoruz. İlk sefere beni çağırırsanız, verdiğim sözü tutmaya hazırım. Gelip size teşekkür edeceğim. Biz Nizip’i seviyoruz. 

 

            Ayrıca, biz söz konusu vatan olunca, gerisi teferruat diyen gelenekten geliyoruz. Aslımızı inkar etmedik etmeyiz, Gaziantep için, ülke için tek yürek oluruz. Bunu İdlip şehitleri sonrası yapılan Valilik toplantısında da gösterdik. Her zaman da gösteririz. Kol kırılır yen içinde kalır demeyi, kan tükürüp, kızılcık şerbeti içtik demeyi de biliriz. Ancak kolumuzu kırana, bizi kan tükürüp kızılcık şerbeti içtik demeye mecbur bırakana gereken cevabı vereceğimiz zamanı da biliriz. İlk seçimde bu cevabı vereceğiz

Sayın Rıdvan Fadıloğlu ve Sayın Fatma Şahin İbrahimli de çevreyolu girişine yapılan Merinos Servi Erdemoğlu Camii ve taziye evine giden yoldan geçer iken, ne hissettiniz çok merak ediyorum. Kanımca VİP Araçla gittiğinizden yolu görmediniz. Lütfen kendi aracınız ile gidin ve bomboş araziye o yolu nasıl yaptınız? Aydınlatma direklerini yolun içinde nasıl bıraktınız. Bir açıklayınız. İnanın o yoldan geçen AKP’ye oy verenler dahil herkes size ve hizmetinize rahmet okuyor.

 Gaziantep halkı asla öküzün trene baktığı gibi bu kez size ve iktidarınıza bakmayacaktır. Biz buna izin vermeyeceğiz. Çünkü o laflara Gaziantep halkı layık değildir. Biz o lafları Gaziantep halkını size mecbur bıraktığımız için üstümüze alıyoruz ve gereğini yapacağımız konusunda  Gaziantep halkına söz veriyoruz. Gaziantep halkına bize neden oy vermediniz diye kızmıyoruz. Neden oy alamıyoruz diye aynaya bakıp öz eleştiri yapıyoruz.   İnşallah gelecek 15 günde bir yapacağımız basın toplantısında birlikte olmak dileğimle saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 18 Mart Çanakkale Şehitlerimizi hürmetle anıyoruz. “ dedi.

ÇOK OKUNANLAR