Koronavirüs,te toplam can kaybı 1 milyona yaklaştı.

Hoşgör Fatih Kuran Kursu, yenilenen Binaları ile Hafızlık eğitimine devam edecek.

EĞİTİM - 1961 yılında Gaziantep merkez Hoşgör Mahallesinde hizmete başlayan Hoşgör Kuran Kursları’nda bugüne kadar 1000’i aşkın hafız mezun edildi ve Yaz Kuran kursları ile beraber 15000 öğrencide Kur’ân-ı Kerim ve Dini Bilgiler eğitimi aldı.

Yeni Eğitim Binaları inşaa edildi.

Artık hem akademik hem hafızlık eğitimi yeni yapılan eğitim binalarında yılların eğitim tecrübesi ile verilecek. Hafız adayları için Havaalanı yolu üzerindeki külliyede özel mekanlar inşaa edildi.

Eğitim kalitesi yanı sıra fiziksel alanlar da hafızlara yakışır şekilde tamamlandı. Her detay tek tek düşünüldü. Hoşgör Fatih Kuran Kursu yeni eğitim binası ve Mahmut Ziylan İmam Hatip Ortaokulu 2020 Eylül ayında faaliyetine başlayacak.

Okul-Kur’an Kursu İşbirliğine dayalı Örgün Eğitimle birlikte Hafızlık Protokolü imzalandı.

Şahinbey İlçe Müftülüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 30.04.2020 tarihinde örgün eğitime devam eden ve aynı zamanda hafızlık eğitimi almak isteyen öğrencilerin, hafızlık eğitimi ile hafızlık sonrası eğitim-öğretim süreçlerinin etkin, verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesi, mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve ahlaki gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla ‘’Okul-Kur’an Kursu İşbirliğine dayalı örgün eğitimle birlikte Hafızlık Protokolü’’ imzalandı.  

Proje okulları, Milli Eğitim Din Öğretim Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel müdürlüğü arasında yapılan protokol ile sağlam temellere oturtulurken, Proje okulları sayesinde Kur’an kurslarınadaha nitelikli akademik eğitimi daha başarılı öğrenciler gelecek. Akademik alanda öğrenciler daha iyi üniversitelere de yerleşmiş olacak.

Hafızların eğitimi için hem fiziki hem resmi tüm imkanlar sağlandı.

Yeni dönemde hafızlık eğitimi ile hafızlık sonrası eğitim-öğretim süreçlerinin etkin, verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesi için Şahinbey İlçe Müftülüğü öncülüğünde gereken resmi protokoller imzalanırken, Hoşgör Fatih İlim Araştırma Vakfı tarafından fiziki binalar yeni eğitim-öğretim yılı için düzenlendi. 24 Haziran 2020 günü yapılacak kabul sınavı ile Mahmut Ziylan İmam Hatip Ortaokulu 5.sınıfına öğrenci alınacak.

Hem İmam Hatip ortaokulunda okumak hem de Hafızlık eğitimi almak fırsatı için Mahmut Ziylan İmam Hatip Ortaokulu’nun web sayfasından (http://mahmutziylaniho.meb.k12.tr/) SINAV BAŞVURUSU yapmayı unutmayın.

 

ÇOK OKUNANLAR