Koronavirüs,te toplam can kaybı 700 bine yaklaştı.

Hacı Adaylarına Muhteşem Fırsat.

GENEL - Gaziantep,te 35 yıldan bu yana Hac ve Umre Turlarında hep tercih edilen, sektörünün deneyimli firmalarından olan Turhande Turizm, Hac Farizasını yerine getirmek isteyen Hacı Adaylarına öyle bir fırsat sunuyor ki, adeta bu fırsat kaçmaz dedirtiyor.

Türkiye,de bir ilk olan bu fırsat ile Kurada adı çıkan Hacı adayları eğer, Hac kayıtlarını Turhande Turizme yaptırırsa hiçbir ek ücret ödemeden Hac Yolculuğu öncesi 3 gün Kudüs’e giderek Mescid’i Aksa,yı da görme şansını elde ederek Kudüs bağlantılı Hac yapma fırsatını yakalıyor.

Türkiye’de bir ilk, Kudüs bağlantılı Hac Programı

Son 3 yıldan bu yana Kudüs bağlantılı Hac program ile Türkiye,de bir ilki gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Turhande Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gebel, Hacı adaylarının kutsal yolculuklarına daha da anlam katmak ve unutulmaz hale getirmek için  Ankara’ da bulunan Sefir Turizm İşbirliğiyle düzenlenen ve Hac öncesi Hacı adaylarının Kudüs’ de Mescid-i Aksa-yı da görme fırsatı yakaladığı bu programın her yıl büyük bir ilgi gördüğünü ifade ederek, “ Hac Farizasını yerine getirmek isteyen Hacı adaylarımızı bu kutsal yolculuklarında manevi hazzı en üst düzeyde yaşamaları için Kudüs bağlantılı Hac ziyaretlerinde, Hacı adaylarımızı Hac öncesi önce Kudüs’e götürüyoruz. 

Orada Hacı adaylarımıza Kudüs’ün her yerini gezdiriyoruz. Hacı adaylarımız bu vesile ile 3 kutsal Mescit’ten biri olan Mescid-i Aksa yı da görmüş oluyorlar. Bunun için hiçbir ek ücret almıyoruz. Normal bir Hac ücreti ne kadarsa o fiyata Hacı adaylarımıza bu fırsatı sunuyoruz. Türkiye,de başka bir acenta da ya da Diyanette böyle bir program yok. Bu Hacı adaylarımız için bir fırsat. Bir kişi Hac yada Umre,ye gidebiliyor fakat Kudüs turu çok yaygın değil.  Biz 2020 Hacı Adaylarına bu sunmakla büyük bir mutluluk yaşıyoruz. 3 yıldan bu yana büyük bir ilgi gördük ve Kudüs bağlantılı Hac, Hacı adaylarımız tarafından çok sevildi. “ dedi.

Hacı adaylarımız 3 Kutsal Mescidi bir arada görüyor.

Turhande Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gebel, eskiden atalarımızında önce Kudüs’e sonrasında Hacca ve Medine’ye gittiklerine değinerek, Kabe deki Mescid-i Haram, Medine,de Mescid’i Nebevi ve Kudüs’ü Şerifte de  bulunan Mescid-i Aksa’nın, bir Peygamber tarafından yaptırıldığını ifade ederek, “ Bu 3 Mescidin 2 tanesi Müslümanların Kıblegah’ıdır. Bunlar Mekke,deki Kabe ve Kudüs teki Mescid-i Aksa’dır. Peygamberimiz SAV bir hadisi şerifinde şöyle buyurmuştur.  “Dışarıdan ibadet maksadıyla şu üç mescide gidilir. Birincisi Kabe yani Mescid’i Haram, 2 inci ise Medine’deki Mescid’i Nebevi 3 üncüsü de Kudüs teki Mescid’i Aksa’dır. “ Öte yandan bir çok Firma Kabe,ye 4-5-6 Kilometre uzaklıktaki Otellerde Hacı adaylarımızı konaklatıyor. Biz yılların verdiği tecrübe ve Mekke’deki bağlantılarımız aracılığıyla Kabe, ye yaklaşık1,5 km yürünebilir mesafedeki Otelimizde Hacı adaylarımızı misafir ediyoruz. Bu çok büyük bir kolaylık. Gün içerisinde istediği kadar Kabe,ye gidip gelebilir ayrıca servislerimizde var. Kurban Bayramına birkaç gün kala Mekke trafiği yoğunluktan neredeyse tıkanmış oluyor. Otelin yakınlığı bu anlamda çok önemli. Ayrıca Otelimiz sadece Turhande ve Sefir Turizm e ait. Bizim Hacı adaylarımızın dışında Otelde başka hiç yabancı kimse olmayacak” dedi.

Tüm Hacı Adayları Pazar günü kahvaltılı bilgilendirme toplantısına davetli.

Gebel ayrıca, Hacca gitmek isteyen vatandaşlarımız arasında Kura’da adı çıkan tüm Hacı adaylarını Turhande Turizm olarak düzenledikleri Kahvaltılı bilgilendirme toplantısına davet etti. 12 Ocak Pazar günü Uğur Plaza Otel’de düzenlenecek olan Kahvaltılı bilgilendirme toplantısında Turhande Turizm’in Hac programı hakkında Hacı adaylarını her konuda bilgilendireceklerine değinen Gebel, “ isteyen Hacı adaylarımız bu program sonrası bizleri tercih edebilirler. Ayrıca Gaziler caddesinde Alaybey Cami karşısındaki Turhande Turizm Ofisine gelip bilgi sahibi olabilirler. “ dedi.

Öte yandan Kura da adı çıkan Hacı adaylarının mutlaka kendilerinin gidip PTT den 5 Tl karşılığında E – Devlet şifresi alması gerektiğine dikkat çeken  Gebel, başvuruların E – Devlet üzerinden yapılacağı için bunun şart olduğunu söyledi.

ÇOK OKUNANLAR