Ak Parti kurucularından Dengir Mir Mehmet Fırat yaşamını yitirdi.

Gaziantepli girişimci ‘Kutnu Kumaşı’ projesiyle New York’a gitti.

EĞİTİM - Gaziantepli genç girişimci Ergin Eryetgin, Hamdi Ulukaya Girişimi çerçevesinde New York’taki girişimci destek programına katılmaya hak kazandı. Yöresel dokuma ‘Kutnu Kumaşı’nı yaşatmayı ve insanlara sağlıklı kıyafetler sunmayı hedefleyen Eryetgin, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki HUG girişimci destek programıyla hayallerine bir adım daha yaklaştı.

Gaziantepli genç girişimci Ergin Eryetgin, yöresel dokuma ‘Kutnu Kumaşı’nı yaşatmak amacıyla Hamdi Ulukaya Girişimi’ne başvurdu. Sağlıklı kutnu kumaşı ile gömlek tasarım ve üretimi üzerine kendi markasını kurmayı hedefleyen Eryetgin, Türkiye çapında 7 bin 489 girişimci adayı arasından ilk 100 arasına girdi. Gaziantep Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünden Yüksek Lisans derecesi alan Ergin Eryetgin, Hamdi Ulukaya Girişimi (HUG) Girişimci Adayı Destek Programı’na seçildi ve New York’taki yoğun programa katılma hakkını elde etti.

 

Hayallerine inanan ve Hamdi Ulukaya Girişimi’ne başvuran Gaziantepli genç girişimci, fikirlerini hayata geçirme yolunda çalışmalarını sürdürüyor.

 

HUG’da üçüncü dönem başvuruları devam ediyor

Amerika’nın en hızlı büyüyen gıda şirketlerinden Chobani’nin kurucusu Hamdi Ulukaya’nın Türkiye’deki girişimcileri desteklemek amacıyla kurduğu Hamdi Ulukaya Girişimi (HUG) 3. Dönem başvuruları için son 10 gün! Girişimci Adayı ve Startup Destek olmak üzere iki ayrı program sunan HUG’a, 10 Aralık tarihine kadar  www.ulukayagirisimi.com üzerinden başvuru yapılabilecek.

 

Hamdi Ulukaya Girişimi, ilk dönemi olan 2017 yılında 3 bin 694, ikinci yılında ise 9 bin 615 başvuru aldı. İlk yılında girişimci adayları arasındaki şirketleşme yüzde 18 oranında gerçekleşirken, startuplar başta Amerika olmak üzere dünya pazarına açılma fırsatı yakaladı. Hamdi Ulukaya, HUG projesiyle girişimciliği tüm Anadolu’ya yaymayı ve sosyal problemlere duyarlı girişimciler yetiştirmeyi amaçlıyor.

ÇOK OKUNANLAR