Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Gazeteciler 10 Ocak günü,nü kutladı.

GENEL - Gaziantep Valisi Davut Gül, Gazetecilerin haklarının yasal güvence altına alındığı tarih olan 10 Ocak 1961’den beri gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak adına 10 Ocak, “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır. dedi.

Gül, “Bir ülkenin gelişmesinde eğitim, sağlık, ulaşım, ekonomik, sosyal ve teknolojik imkânların yanında vatandaşlarımızın haber alma hakkı da önemli bir göstergedir. Vatandaşlarımızın her şeyden haberdar olmasını sağlayan basın kuruluşlarımızın doğru, ilkeli ve tarafsız bir şekilde yaptıkları bu görev ulvi bir görevdir. Demokrasimizin gelişmesi ve kültür olarak yerleşmesinde basın kuruluşlarımız vazgeçilmez bir araçtır.

    Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi,  Basın, milletin müşterek sesidir. Bu doğrultuda halkımızın sesinin yöneticilere ulaşmasında basınımızın çok önemli sorumlulukları bulunmaktadır.

    Basın mensuplarımızın, özveriyle yerine getirdikleri bu görevlerini bundan sonra da aynı duyarlılıkla yapacaklarından hiçbir şüphem yoktur. Basının demokratik hak ve özgürlükler çerçevesinde ifa ettiği bu hizmet, zorlukları nedeniyle her türlü takdiri hak etmektedir.

   Değerli Basın Mensupları,

   Basın kuruluşlarımız, nasıl ki Milli Mücadele döneminde milli birlik ve beraberliğin sağlanmasında aktif bir rol almışlarsa 15 Temmuz’da da aynı ruhu yakalayarak hain darbe girişiminde tek vücut olarak ilkeli yayın anlayışıyla kahraman Türk halkını bilinçlendirmiş, darbeye ve darbecilere geçit vermeyerek onların kirli oyunlarını bozmuşlardır.

   Bu duygu ve düşünceler ile kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda mesai kavramı gözetmeksizin bir satır haberle birçok hayata dokunup umut olan her şartta özveriyle görevleri peşinde koşan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor aileleriyle sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir hayat geçirmelerini temenni ediyorum.” Dedi.

ÇOK OKUNANLAR