Koronavirüs' de dünyada ölüm sayısı 3 Milyonu geçti...

Gaziantep Turizm Derneği'nde Bayrağı Tarık Aytekin Devraldı.

GENEL - Gaziantep Turizm Derneği, Olağan Genel Kurulunu 27 Mart 2021 Cumartesi günü saat 14.00 de Mimarlar Odası toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Kurulduğu 1991 yılından bu yana geçen 31 yıl içerisinde, özellikle Zeugma Mozaiklerinin şehir dışına götürülmemesi için verdiği çaba ile hafızalara kazınan ve daha bir çok önemli işlere imza atan Gaziantep Turizm Derneği, Olağan Genel Kurulunu 27 Mart 2021 Cumartesi günü saat 14.00 de Mimarlar Odası toplantı salonunda gerçekleştirdi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Bülent Öztürk’ünde katıldığı ve Divan Başkanlığına Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Samet Bayrak’ın seçildiği Genel Kurul’da, Geçmiş Dönem Başkanı Bekir Sıtkı Severoğlu 2017-2021 Faaliyet Raporunu okudu. Bu dönemde özellikle Kamil Ocak Stadyumunun yeri ve Yesemek ile ilgili ciddi mücadeleler verildiğini belirten Severoğlu yönetim kuruluna ve üyelere teşekkür etti.

Ardından söz alan Tarık Aytekin, Kurucu Başkanları Mesut Ölçal’ı ve hayatını kaybeden üyelerini anarak başladığı konuşmasında, Panorama Müzesindeki emekleri için dernek üyeleri Sıtkı Severoğlu, Samet Bayrak, Murat Dağ, Dursun Bak, Kamil Gereçci, Metin Özkarslı’ya ve Fatma Şahin’e teşekkür ederek “Gaziantep Turizmine ve Kent Kültürü” ne katkıda bulunmayı amaçlayan 2 yıllık stratejik planlarını ve gerçekleştirmeyi hedefledikleri çalışmaları anlattı.

ÇOK OKUNANLAR