Koronavirüs,te toplam can kaybı 1 milyona yaklaştı.

Gaziantep İş dünyası’ndan ortak açıklama

EKONOMİ - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep’te açılışını yaptığı 300 Fabrika içinde bulunan bir çok fabrika’nın kentte faaliyette olduğu sosyal medyada bilindiği gibi çokça konuşulmuştu.

 Listede yer alan Çiltuğ adlı firmanın yetkilisi sosyal medyada firmamız yeni açılmadı 45 yıldır faaliyette deyince yerel de ve ulusal medya da ayrıca sosyal medyada hedef Gazantep İş dünyası olmuştu.

Gaziantep İş dünyasının yetkilileri bir basın açıklaması yaparak bu iddialara cevap verdi.   

İşte yapılan açıklama;

Kamuoyuna Duyuru

26.09.2020 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile gerçekleşen “300 Fabrika Toplu Açılış Töreni” nin kamuoyunda gerçeklikten uzak ve yanıltıcı şekilde gündeme getirilmesi iyi niyetli değildir ve siyasi rant devşirmeye yöneliktir. Bu hamleleri üzülerek takip etmekteyiz.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi 5 sanayi bölgesi ile Türkiye’nin en büyük Organize sanayi bölgesi olup; 1100 tesis aktif olarak üretim yapmaktadır. Gaziantep sanayisi güven ortamının ve müteşebbis ruhunun olmasıyla yeni yatırımlar yapmaya ve büyümeye devam etmektedir.

Gaziantep Organize Sanayi bölgesinin 2018 yılı ağustos ayı elektrik tüketimi 330 milyon kwh/saat iken; 2020 yılı ağustos ayında 453 milyon kwh/saat elektrik tüketimine ulaşmıştır.

Gaziantep organize sanayi bölgesinde 2018 yılında 165 bin kişi istihdam edilirken; 2020 yılında 210 bin kişi istihdam edilmektedir.

Gaziantep’ten 175 ülkeye 8 milyar $’ a yakın ihracat gerçekleşmiştir. Pandemi nedeniyle tüm dünya ülke ekonomilerinin küçüldüğü bir ortamda, Gaziantep firmalarının bünyesinde veya bağımsız olarak 300 sanayi tesisi kurulmuştur.

Sadece elektrik tüketimindeki %37’lik artış ve istihdamdaki 45 bin kişilik artış Gaziantep sanayisinin hangi noktaya ulaştığının göstergesidir.

Bu tür algı operasyonları, içinde bulunduğumuz kritik süreçte kent ve ülke ekonomisine hasar oluşturma ve direncini kırmaya yönelik yapılmaktadır. Biz Gaziantep Sanayisi olarak hiçbir algı operasyonundan etkilenmeden büyümeye, üretmeye ve ihracata devam edeceğiz. Güneş balçıkla sıvanmaz.

Bu yatırımlara ilişkin tüm bilgi ve belgeler Bölgemizde mevcut olup; her şey resmi kayıtlarla sabittir. Hiçbir şekilde şüpheye yer bırakmayacak resmi kayıtlar ortada iken bu tür algı çalışmaları iyi niyetle bağdaşmamaktadır.

Söz konusu törenimizde 300 firma içerisinde telaffuz edilen ilk kez yatırım yapan firmalarla birlikte ilave yatırım yapan firmalar da bulunmaktadır.

Medyada daha önce açılışı yapıldığı belirtilen Barem Ambalaj 5. Organize Sanayi Bölgesi’nde ilave yatırım yapmış olup; açılış listesinde yazılma nedeni yapılan yeni yatırımıdır.

Çağsan Ambalaj firması yeni yatırım yapmış olup; listede olması gereken isim Çağsan Ambalajdır. Medyada yer alan Çiltuğ firmasının ismi listeye sehven yazılmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, Sayın Bakanımızın destekleriyle üretimimizi, büyümemizi ve ihracatımızı arttırmaya devam edeceğiz.

 Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz ŞİMŞEK

Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan ÜNVERDİ

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı M. Tuncay YILDIRIM

Gaziantep İhracatçılar Birliği Başkanı Fikret KİLECİ

Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Mehmet AKINCI

Daha önce açılışı yapılan Barem Ambalaj’dan açıklama geldi …

KAMUOYUNA DUYURU

5. ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ SINIRLARI İÇERİSİNDE AMBALAJ SEKTÖRÜ ÜZERİNE FAALİYETE BAŞLAYAN FİRMAMIZIN 2019 YILI SONUNDA İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SAYIN SÜLEYMAN SOYLU’ NUN KATILIMLARIYLA AÇILIŞI YAPILMIŞTIR.

AYNI DÖNEMDE DEVAM EDEN YENİ TEKNOLOJİK YATIRIMLARIMIZ 2020 YILI İÇERİSİNDE DEVREYE ALINARAK KAPASİTEMİZİ 2 KATINA ÇIKMIŞTIR. ÇALIŞAN SAYIMIZ DA 280 KİŞİYE ULAŞMIŞTIR.

FİRMAMIZ İLAVE YATIRIMLARLA BÜYÜMEYE DEVAM ETMEKTEDİR.

KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR.

Recep TAŞYANAR

Barem Ambalaj Yönetim Kurulu Başkanı

ÇOK OKUNANLAR