DHMİ, Gaziantep’e 2020 yılının ilk müjdesini verdi.

Gaziantep afetlere hazır.

GENEL - İl Afet Acil Durum Koordinasyon Toplantısı Vali Davut Gül başkanlığında gerçekleştirildi.


Vali Gül burada yaptığı açıklamada devlet olarak her an afete hazırlıklı olunduğunun altını çizerek bu kapsamda ailelerin de bu duruma hazırlıklı olması gerektiğini vurguladı.  
Valilik Atatürk Toplantı salonunda ilgili kurum ve kuruluş yöneticilerinin katılımları ile Marmara Bölgesi’nde meydana gelen depremin olduğu güne denk gelen toplantıda 9-10-11 Ekim 2019 tarihleri arasında Kahramanmaraş merkezli yapılacak ve Gaziantep’in de dâhil olacağı tatbikatla ilgili bilgilendirme yapıldı. 
Vali Gül,  “Afete toplum olarak hazırlıklı olmamız gerekiyor. Hazırlık aşaması öncelikle ailede başlıyor. Afet durumunda hangi tedbirlerin alınması gerektiği, nasıl buluşulacağı, afet çantası gibi konular önem arz etmektedir” dedi.
Toplantı kapsamında 2019 yılının  “Afetlere Hazırlık Yılı” olarak kabul edilmesi ve Eylül ayı temasının “Afet ve Acil Durum Çantası” olarak belirlenmesi nedeniyle afet çantası tanıtımı yapılarak çanta içerisinde nelerin olması gerektiği hususunda değerlendirmelerde bulunuldu.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katıldığı bir programla 2019 yılının  “Afetlere Hazırlık Yılı” olarak kabul edilmesinin kamuoyu ile paylaşılmasıyla birlikte tüm Türkiye’de olduğu gibi Gaziantep’te de #AfetlereHazırOl çağrısı ile hazırlığın ve bilginin önemi vurgulanmaya devam edecek. 
 

ÇOK OKUNANLAR