Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı.

GAÜN Genç Kızılay Topluluğu Öğrencilerinden Köy okullarına yardım.

EĞİTİM - Ülkemizin dört bir tarafında şubeleri ve temsilcilikleri, profesyonel ekipleri ile sosyal yardımlarını sürdüren Türk Kızılay, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Genç Kızılay Topluluğu ile Şahinbey ilçemize bağlı Yığmatepe köyündeki ilkokul öğrencilerine kışlık kıyafet yardımı yaptı.

Soğuk ve karlı bir günde köye ulaşan, Türk Kızılay Gaziantep Şubesi ve Toplum Yönetim Merkezinden temin ettikleri kışlık kıyafetleri kız ve erkek öğrencilere dağıtan ve sonrasında yüz boyaması yapan GAÜN Genç Kızılay Topluluğu öğrencileri, ilkokul öğrencilerine soğuk bir günün en sıcak sürprizini yaptı. Köy ilkokulundaki tüm öğrencilere ihtiyaçları kadar kıyafet yardımında bulunulduğunu belirten GAÜN Genç Kızılay Topluluğu Başkanı Mehmet Kaplan daha öncede Oğuzeli ilçesine bağlı olan bazı köy okullarımızda benzer faaliyetleri yaptıklarını ve bundan sonrada bölgedeki diğer okullarda benzer faaliyetlerde ve yardımlarda bulunmaya devam edeceklerini belirtti. Yeni kıyafetlerinin sevincini yaşayan öğrenciler de GAÜN Genç Kızılay Topluluğu öğrencilerine teşekkürlerini ifade etti.

 

Türk Kızılay Gaziantep Şubesi Genç Kızılay Topluluğu Başkanı Mesut Coşkun ise, köy okullarında okuyan çocuklara kırtasiye ve kıyafet almak için Gaziantep Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu ile birlikte yardım kampanyası düzenlediklerini, Türk Kızılayı olarak amaçlarının toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın sağlanmasına katkıda bulunmak, muhtaç ve yoksul insanların refahına katkıda bulunmak, eğitim ve gençlik sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

 

ÇOK OKUNANLAR