Rasulayn,dan sonra Tel Abyad merkezi de ele geçirildi.

GAPSHOES Fuarında Firmalar Akort Fuarcılık,a tepkili.

EKONOMİ - 29. GAPSHOES Uluslararası Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi Kış Fuarı, önceki gün görkemli bir törenle açıldı.

Ancak bir çok firma yerel ve bölgesel olarak Fuar tanıtımının yeteri kadar yapılmaması ve Fuarın beklenen ilgiyi görmeyerek şu ana kadar çok az bir ziyaretçi katılımının olması nedeniyle Fuarı düzenleyen Akort Fuarcılığa tepki gösterdi.

GSO ve Ayakkabıcılar Odası destek vermesine rağmen!

Sektörün gelişmesi adına Gaziantep Sanayi Odası ve Gaziantep Ayakkabıcılar Odasının da Akort Fuarcılığa destek vermesine rağmen katılımcı firmaları hayal kırıklığına uğratan fuar, günün en işlek olması gereken saatlerde bile beklenenin çok altında bir ziyaretçi sayısına ulaştı.

Böyle bir Fuar yapılıyor ama tanıtım olmayınca emekler boşa gidiyor.

Rusya’dan Nijerya’ya kadar 150 firmanın 400 marka ile katıldığı Fuar için tepkilerini dile getiren bazı katılımcı firmalar, “ bu kadar emek vererek masraf ederek hazırlık yaparak Fuara katılıyoruz. Sadece bizim iş yaptığımız tedarikçilerimiz, satış yaptığımız müşterilerimiz fuara katılıyor onlara da zaten bir haber verdik. Beklentimizin çok altında bir fuar oldu. Bu gün üçüncü gün en canlı olması gereken saatlerde bile neredeyse kimse yok. Buna bir çözüm bulunmalı yoksa seneye Fuarda yer almayı düşünmüyoruz. Bu fuar için ciddi tanıtımlar yapılmalıydı. Nasıl bir tanıtım yapıldı anlamıyoruz. Akort Fuarcılık firmasına bu konuda tepkiliyiz. Şu ana kadar beklediğimiz bir ziyaretçi sayısı gelmedi Umudumuz son gün olan Cumartesi günü bir katılımın olması” dediler.

Gaziantep Ayakkabı üretiminde önemli söz sahibi ama!

Türkiye’de ayakkabı sektörünün nabzını tutan ve en önemli ayakkabı üreticilerinin faaliyet gösterdiği Gaziantep’te, 2018 yılı toplam ayakkabı ihracatı 148 milyon dolar. 2019 yılı Ocak-Nisan döneminde ise Türkiye’den yapılan toplam ayakkabı ihracatının yüzde 17’sini Gaziantep tek başına gerçekleştirdi ama bu başarıya bu Fuar yakışmadı.

Konu hakkında görüştüğümüz Fuarcılık firması yetkilileri ise yeteri kadar tanıtım yaptıklarını ancak katılımcı firmaların da kendi iş yaptığı firmalara haber vererek bir yoğunluk sağlanmasına katkı sunmaları gerektiğini söyleyerek firmaları eleştirdi.

 

 

 

 

 

ÇOK OKUNANLAR