Koronavirüs,te toplam can kaybı 1 milyona yaklaştı.

Deva Partisi Gaziantep Basını ile buluştu.

SİYASET - DEVA Partisi Gaziantep Kurucu İl Başkanı Av. Ertuğrul Kaya ve İl Yönetim Kurulu üyeleri, düzenledikleri toplantıda basın mensupları ile bir araya geldi.

Üyelerin tanıtımını yapan Kaya, “Toplumun her kesiminin sesi olacak, birleştirici bir teşkilatlanma gerçekleştireceğiz. Gaziantep’imize, ülkemize hizmet etmek istiyoruz. Hedefimiz iktidar olmak” dedi.

DEVA Partisi Gaziantep Kurucu İl Başkanı Av. Ertuğrul Kaya ve İl Yönetim Kurulu üyeleri düzenlenen basın toplantısı ile merak edilen soruları yanıtladı, partilerinin kuruluş amacı, vizyonu ve misyonunu açıkladı. Toplantıda konuşan Kaya, “İl örgütlenmelerimize başladık. Türkiye’nin birçok vilayetinde il başkanlıkları ve kurucu heyetlerimiz atandı. Gaziantep heyetindeki birbirinden değerli arkadaşlarımıza müteşekkiriz. Partimizin kurulma amacı; Türkiye’nin her alanda itibar kaybetmesi, özgürlüklerin kısıtlanması bizleri üzüyor. Kadınlarımıza ilişkin şiddet hadiseleri acı verici pozisyonda. Çocuklarımızın geleceği ile ilgili çok ciddi kaygılarımız var. Demokrasimiz, adaletimiz örselenmiş durumda. Şehirlerimiz hızlı, ağır, betonarme yapılardan kaynaklı büyük bir yük içerisinde. İnsanlar mutsuz, sanayicimiz geleceğe yönelik güvenle bakamıyor. Bu karamsarlığa kayıtsız kalamadık. Şuan ülkenin tüm sorunlarına deva olmak için buradayız. Demokratik, çoğulcu, hukukun üstünlüğüne dayalı bir siyaset anlayışı güdüyoruz. Şehrimizin sorunlarını biliyoruz, bu sorunlara deva olmak istiyoruz. Toplumun her kesiminin sesi olacak, birleştirici bir teşkilatlanma gerçekleştireceğiz. Gaziantep’imize, ülkemize hizmet etmek istiyoruz. Hedefimiz iktidar olmak” dedi.

TEDBİRLERİNİ ALAN BİR PARTİYİZ

Siyasete uzun bir ara verdiğini hatırlatan Kaya, “2001 yılında AK Parti’nin kurucular kurulunda yer aldım. Belediye meclis üyelikleri ve Büyükşehir Belediyesi Başkan vekilliği yaptım. Uzun süredir siyasette yoktum. Deva ailesine katılmaya karar verdim. Teşkilatlanmamıza ilişkin, kent genelinde büyük talep var. Resmi sitemize yaklaşık 3 bin civarında yönetim kademelerinde görev almak isteyen kıymetli hemşerilerimiz var. Ortak aklı önemsiyoruz. Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerimiz ile birlikte diğer ilçelerimizin başkan atamalarını gerçekleştireceğiz. 2021’de yapılmasını beklediğimiz olası erken seçime hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Tedbirlerini alan bir partiyiz” ifadelerini kaydetti.

DEVA Partisi Gaziantep İl Kurucular Kurulu Heyeti üyeleri Figen Akan, Damla Gültekin Atsan, Av.Sabri Sayan, Av.Mehmet Budak, Burhan İnal ve Ali Karakan da toplantıda kendilerini tanıttı.

 

ÇOK OKUNANLAR