DHMİ, Gaziantep’e 2020 yılının ilk müjdesini verdi.

Bağdat,tan geldi, Hatem,de Şifa buldu.

SAĞLIK - Özel Hatem Hastanesi'nde uygulanan obezite cerrahisi ile hastalar fazla kiloları ile vedalaşarak sağlığına kavuşuyor.

Bağdat’ta yaşayan 18 yaşında ki D.R obezite ameliyatı için Özel Hatem Hastanesi’ne gelerek Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. A.Bora ÜSTÜNSOY’a başvurdu.  Dr. Üstünsoy tarafından yapılan tetkik ve muayenelerin sonucunda  125  kilo olan D.R  için Laparoskopik Sleeve Gastrektomi (tüp mide ) ameliyatı yapılmasına karar verildi.

Başarılı operasyon sonrası ideal kiloya kavuşacağı için mutlu olduğunu dile getiren D.R ‘Fazla kilolarımdan ötürü çok rahatsız oluyordum.  Birçok diyet yaptım ama fayda göremedim. Kilolarımdan dolayı fiziksel ve psikolojik olarak çok etkileniyordum. Giydiğim kıyafetler içerisinde kendimi iyi hissetmiyordum. Birçok araştırmada bulundum ve  tavsiyeler üzerine Türkiye’ye geldim , Hatem Hastanesini tercih ettim. Ameliyatım başarılı bir şekilde geçti kısa sürede ayağa kalkıp yürüyebilmenin ve en önemlisi ağrı dolu anların korkusu içinde iken neredeyse acı çekmeden hareket etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Gerek operasyon öncesi, gerekse hastanede kaldığım süre zarfında doktorum Bora Üstünsoy ve hastane çalışanlarının bilgisi, tecrübesi ve motive edici güzel yüzleri beni çok mutlu etti. Başta Bora Üstünsoy olmak üzere, Özel Hatem Hastanesi'nin vermiş oldukları sağlık hizmetinden dolayı ve güler yüzlü hastane personellerinden ötürü teşekkürü borç bilirim" dedi.

Obezite, gelişmiş ülkelerde olduğu kadar ülkemizde de giderek artan bir sorun olduğunun ve  %30 oranında obez nüfusa  sahip olduğumuzun altını çizen Dr. ÜSTÜNSOY ’Obezite , basit kilo alımının yanısıra çok daha fazlasına yol açmaktadır. Vücut yağının kaslara oranla yüksek olması, kemiklerinizin yanı sıra iç organlarınızı da zorlar. Obezite cerrahisi ise , kalıcı kilo verilmesini sağlayarak kişinin sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemesine önemli katkıda bulunur’dedi.

 

 

ÇOK OKUNANLAR