Koronavirüs,te toplam can kaybı 536 bin 880’e yükseldi.

AK Parti Milletvekili Derya Bakbak, Çanakkale zaferini kutladı.

SİYASET - Ak Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Çanakkale destandır, bir milletin küllerinden yeniden doğuşudur. Dedi.

Bakbak Şunları söyledi. “Çanakkale kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla bir milletin omuz omuza vererek üstlendiği büyük bir mücadelenin adıdır. Çanakkale milletimizin yedi düvele karşı gösterdiği emsalsiz direnişinin, birliğinin ve kardeşliğinin sembolüdür. Çanakkale 250 bini aşkın şehidin kanıyla sulanan vatan toprağıdır.

Sancağımız düşmesin diye göğsünü siper eden aslanlara, bu vatan uğruna anadan, babadan, yardan evlattan geçen kahramanlara minnet borçluyuz, istiklalimizi, istikbalimizi ve bağımsızlığımızı borçluyuz.

Üstünde hür ve bağımsız olarak yaşadığımız bu topraklar bize aziz şehitlerimizin en nadide mirasıdır.

Bu mirası ilelebet zirveye taşımak için birliğimizden, bütünlüğümüzden taviz vermeden, ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıracak; ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedefiyle muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracağız. Şanlı tarihimizden aldığımız güçle daha aydınlık ve daha güçlü yarınlarımızı inşa edeceğiz. 

Mücadelemiz bitmedi, Gelibolu ruhunu bugün ülkemizin huzur ve güvenliği için İdlib’te yaşatıyoruz. Bahar Kalkanı kapsamında İdlib Bölgesinde mücadele eden ordumuza muvaffakiyet diliyorum.

Bağımsızlığımıza, bayrağımıza, vatanımıza, dinimize, birliğimize, bütünlüğümüze her zamankinden daha güçlü sahip çıkacağız.

Bayrağımızı indirmeye, ezanlarımızı susturmaya, istiklalimizi elimizden almaya, istikbalimizi karartmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümünü kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını veren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, şehitlerimiz, gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum. “ dedi.

ÇOK OKUNANLAR