Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı.

Ak Parti Milletvekili Bakbak,tan Gazeteciler günü kutlaması.

SİYASET - AK Parti Gaziantep Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi Dr. Derya BAKBAK 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesaj yayımladı.

Bakbak, “Türk basınında bir dönüm noktası olan 212 Sayılı Yasa’nın 10 Ocak 1961 kabul edilmesinin ardından 10 Ocak tarihi “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Bu anlamlı günde ben de halkın haber alma ihtiyacını karşılayarak kamu vicdanının sesi olan, toplum adına denetleme işlevini yerine getiren tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor; bizlere yeni ufuklar açan, kalkınmamıza destek sunan güzel haberlere ulaşmalarını diliyorum

Toplumun aynası, demokrasinin mihenk taşı olan basın çalışanları için doğru haber verme, tarafsızlık ve özel hayata saygı yol gösterici değerlerdir.

Bu değerler ışığında hareket eden Türk basını 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında gösterdiği duruşla tüm dünyaya örnek olmuştur.

Darbecilere karşı millet iradesinin yanında olan demokrasinin ve Türkiye’nin bütünlüğünden yana duran basınımız, o gece ekranlarını darbecilere değil millete teslim etmiştir.

O karanlık gecede basınımızın Türkiye tarihindeki en güçlü devlet ve millet birlikteliğine vermiş olduğu desteğe yürekten teşekkür ediyor, 2023 hedeflerimize giderken fikirleriyle, kalemleriyle yolumuzu aydınlatacaklarına can-ı gönülden inanıyorum.

Binlerce yıl boyunca birçok medeniyetin mirasını, kültürünü taşıyan Gaziantep; tarihi, turizmi, sanayisi ve kültürel dokusuyla Dünyanın parlayan yıldızı olma yolunda ilerlerlerken bu ilerleyişte Gaziantep basınının rolünü unutmamak gerekir.

Yerelde özveriyle çalışan tüm basın emekçilerimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyor; şehrimize, ülkemize ve milletimize katkılarının aynı duyarlılıkla devam etmesini temenni ediyorum.

Bu inanç ve düşüncelerle bir kez daha tüm basın çalışanlarının, 10 Ocak ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” Dedi.

ÇOK OKUNANLAR