Koronavirüs' de dünyada ölüm sayısı 3 Milyonu geçti...

25 Aralık Kahramanlık Panoraması ve müzesi ziyarete açıldı.

KÜLTÜR-SANAT - Gaziantep Savunması Kahramanlık Panoraması ve Müzesi ziyarete açıldı. Müze yetişkin ziyaretçilere ilk 3 ay, öğrencilere ise süresiz şekilde ücretsiz olacak. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan, Antep Savunması’nın her anını gözler önüne seren 25 Aralık Gaziantep Savunması Kahramanlık Panoraması ve Müzesi ziyarete açıldı. Müze yetişkin ziyaretçilere ilk 3 ay, öğrencilere ise süresiz şekilde ücretsiz olacak. 

 Gazi şehrin 11 ay boyunca düşmana karşı verdiği mücadeleyi tüm ayrıntılarıyla ziyaretçilerine tekrar yaşatacak, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nce tamamlanan 25 Aralık Gaziantep Savunması Kahramanlık Panoraması ve Müzesi, şehrin düşman işgalinden kurtuluşun 99’ncu yıl dönümünde ziyarete açıldı. Pandemi koşullarından dolayı müze, 10.00 ile 16.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Müzede uzman tarihçiler, randevu sistemi ile kafile şeklinde ziyaretçileri ağırlayıp, Antep Savunması’nın tarihi ve eserlerle ilgili bilgi verecek. Ziyaret etmek isteyenler 211 12 00 iletişim hattından 8906 dâhiliye numarası üzerinden randevu alabilecek, yetişkin ziyaretçilere ilk 3 ay, öğrencilere ise süresiz şekilde ücretsiz faydalanacak.

 

ÇOK OKUNANLAR