Üç aylar başladı. Perşembe günü Regaib Kandili.

Vali Davut Gül, merkez ilçe muhtarları ile bir araya geldi.

GENEL - Gaziantep Valiliği tarafından bir restaurantta düzenlenen programda muhtarlara hitap eden Vali Gül; Gaziantep’te çakılan her çivide muhtarların katkısının olduğunu belirterek muhtarların, Cumhurbaşkanımız tarafından İl Valilerine emanet edilmiş en yakın mesai arkadaşları olduğunu kaydetti.

Gaziantep gibi bir şehirde görev yapmanın ayrıcalıklı olduğunu dile getiren Vali Gül; “Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki Gaziantep’te çakılan her çivide muhtarlarımızın katkısı vardır. Sizler sorunları bakanlarımıza, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımıza iletirseniz ilettiğiniz kişiler de sizlerin bu taleplerini yerine getirirler. Burada bir kardeşlik hukuku, bir aile meclisi var, başarı da başarısızlık da bu salondakilerinin hepsini aynı şekilde ilgilendirmektedir” dedi.

Gaziantep’te eğitim, sağlık, güvenlik başta olmak üzere devletin yapması gereken işlerin hepsinin ya tamamlanmış, ya da tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Vali Gül; “Eğitimle ilgili, okulla ilgili talepleriniz oldu. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Talebiniz olsa da olmasa da okul ihtiyacı olan, tekli eğitime geçmeyle ilgili ihtiyaç olan her yere mutlaka okul yapılacak. Şu an Gaziantep’te eğitimde Cumhuriyet tarihin en büyük yatırımları yapılıyor, üçte ikilik kısmı bitti, geri kalanı da tamamlanmak üzere” şeklinde konuştu.

“Kimsenin Suç İşleme Özgürlüğü Yok”

Vali Gül; “Gaziantep’te hiçbir yasa dışı faaliyete şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da izin vermeyeceğiz. Hiç kimsenin suç işleme özgürlüğü yok. Ne zaman, nerde olursa olsun kurallara uymayanlara gerekli cezai işlemler uygulanacak. Emniyetle ilgili, asayişle ilgi bekçilerimiz verildi. Yeni bekçilerimiz, polislerimiz gelecek. 24 saat sokakta olacağız, 24 saat umulmadık yerlerde şok uygulamalarımız olacak” ifadelerini kullandı.

Sağlıkta ise Gaziantep’te özellikle bir yıl içerisinde Şehir Hastanesi’nin de tamamlanacağını belirten Vali Gül, 300 yataklı Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi ile birlikte Gaziantep sağlıkta bölgenin de sağlık merkezi haline geleceğini söyledi.

Vali Gül; “Kısa zamanda eğitimde, sağlıkta sorun kalmayacak. Güvenlikte ise daha güvenli, yaşanabilir bir şehir olacağız. Belediyelerimiz tarih yazıyor, yeşil alanlarımız artırıyor ihtiyaçlarımız değişiyor. Gençlerin, kadınların çeşitli aktivitelerin olduğu yerler, ders çalışılacak ortamlar ihtiyaç haline geliyor. Hep birlikte bunları başaracağız” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise; muhtarlar buluşmasının aile buluşması, bir ve beraber olma buluşması olduğunu dile getirerek böyle buluşmaların ortak sorunlara ortak çözümler bulmak noktasında kardeşlik sofrası olduğunu belirtti.

Programa çok sayıda merkez ilçe muhtarları katıldı.

ÇOK OKUNANLAR