Koronavirüs,te toplam can kaybı 700 bine yaklaştı.

“Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı” yarışması Gaziantep'te yapıldı.

SPOR - Türkiye’de atletizm alanında çocuklara yönelik olarak düzenlenen “Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı” yarışmasının bölge yarışları heyecanı Gaziantep’te gerçekleşti.

Gaziantep ve çevre illerden İlköğretim çağındaki yüzlerce sporcunun katıldığı yarışmada, dereceye giren minikler 14 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşecek büyük finalde yarışmaya hak kazandılar.

Heyecan dolu yarışlar sonucunda; 10 yaş kategorisinde Gaziantep’ten  Emre Süzer ve Adana’dan Kardelen karakaş, 11 yaş kategorisinde Gaziantep’ten Hatice Kılıç ve Adana’dan Eren Gümüş, 12 yaş kategorisinde Gaziantep’ten Beyza Nur Seylan ve Yılmaz Bülent Dinçer, 13 yaş kategorisinde Osmaniye’den Aslıhan Seki ve Adana’dan Nusretcan Demir , 14 yaş kategorisinde Kayseri’den Öznur Özkuzugüdenli ve Kayseri’den Ferhat Ayar birinci olarak İstanbul’da gerçekleşecek büyük finale katılmaya hak kazandılar. İstanbul’da gerçekleşecek büyük finalde ise çocuklar ‘Türkiye’nin En Hızlısı’ unvanını kazanarak spor hayatlarına önemli etkileri olacak ödüllerden yararlanma fırsatına kavuşacaklar.

İlköğretim çağındaki çocukların sporla tanışmasını ve ülkemizi uluslararası düzeyde temsil edecek sporcuların yetişmesini amaçlayan Türkiye’nin en kapsamlı spor organizasyonu “Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı” Gaziantep bölge finalleri yüzlerce çocuğun katılımı ile gerçekleşti. Akkent Atletizm Sahası’nda gerçekleşen finallerde minikler Türkiye’nin en hızlısı olabilmek için yarıştılar. İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün inisiyatifi ile Türkiye Atletizm Federasyonu'nun desteği ve ORG Sports'un organizasyonu ile düzenlenen “Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı” bölge finallerinde birinci olan çocuklar İstanbul’da gerçekleşecek büyük finale katılmaya hak kazandılar.

Toplamda 5 milyona yakın çocuğun katılımının beklendiği "Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı” yarışlarında elemeleri geçen çocuklar 14 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşecek Büyük Türkiye Finali’nde ise büyük ödül için yarışacaklar. Kendi yaş kategorilerinde birinci gelecek çocuklar, ‘Türkiye’nin En Hızlısı’ unvanını kazanarak spor hayatlarına önemli etkileri olacak ödüllerden yararlanma fırsatına kavuşacaklar.

ÇOK OKUNANLAR