Koronavirüs,te toplam can kaybı 700 bine yaklaştı.

FORTUNE 500,de ALTUNKAYA rüzgarı.

EKONOMİ - Türkiye’nin ihracat şampiyonu Altunkaya Group bünyesindeki Altunkaya İnşaat ve Nakliyat, Gıda ve Ticaret A.Ş. ve Lidersan Sağlık ve Gıda Ürünleri A.Ş ile Fortune 500, Türkiye’nin en büyük 500 Şirketi arasına iki şirketiyle girme başarısı gösterdi.

Fortune Dergisi tarafından hazırlanan, Fortune 500 listesi açıklandı. Net satış sıralamasına göre yapılan listede Gaziantep’ten 15 firma yer alırken, Altunkaya Group Listeye 2 firmasıyla girdi.

 

Altunkaya Group Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu Başkan Mahsum Altunkaya Fortune 500’de holding bünyesinde faaliyet gösteren iki firmanın yer almasının kendileri için önemli olduğunu ifade etti. 

Altunkaya Grup, pandemi sürecinde de ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamaya devam ederken,  sürdürülebilir üretim ve istihdam için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Altunkaya ve Lidersan Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu Başkan Mahsum Altunkaya  “Türkiye’de iç piyasa pazar payımızın artırılması yönünde ciddi çalışmalarımız sürüyor. Yeni yapılanmamızın olumlu dönüşlerini alıyoruz. Modern teknolojiye yönelik yatırımlarımız devam ediyor. Ülke kalkınmasına kendi sektörlerimizde katkı sağlamak, yüksek teknolojiye dayalı üretimin arttırılması,beraberinde istihdamın da geliştirilmesi için çalışıyoruz. Pandemi sürecinde de üzerimize düşenleri gerçekleştirdik, bundan sonraki süreçte de sürdürülebilir istihdam ve üretim için elimizden genleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.


Gaziantep’in en gözde firmaları arasında yer alan ve Altunkaya Group bünyesinde faaliyet gösteren şirketlerde sağladığı istihdam ve katma değer yanında ihracatta da isminden sıkça söz ettiriyor.

 

ÇOK OKUNANLAR