Koronavirüs' de dünyada ölüm sayısı 3 Milyonu geçti...

Bu Kampta Obezite hastaları keyifle Kilo veriyor.

SAĞLIK - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin obezite kampı, kilo verme mücadelesi içinde olan vatandaşlar için vazgeçilmez duraklardan birisi haline geldi.

1 hafta aralıklarla farklı katılımcılara ev sahipliği yapan Burç Ormanı’ndaki eşsiz kamp, katılımcılara keyifle kilo vermenin sırlarını paylaşıyor.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri ve Engelliler ile Gençlik Hizmetleri Spor Daire başkanlıklarının iş birliğinde hayata geçirilen obezite kampı, kentteki obezite hastalarının ihtiyaçlarına doğrudan cevap verirken aynı zamanda da zor bir süreç olarak bilinen kilo verme problemini moral ve motivasyonu yüksek tutarak keyifli hale dönüştürüyor.

Şahinbey ilçesindeki Burç Ormanı'nda hazırlanan, bungalov ev ile tesislerin bulunduğu obezite kampına gelen hastalar; doktor, hemşire, diyetisyen ve psikologların eşliğinde 5 günlük tedaviye alınıyor. Tüm ihtiyaçları karşılaması özelliği ile üyeler tarafından ‘5 yıldızlı otel’ olarak adlandırılan kampta 16 obezite hastası, boy, kilo ölçüleri ve kronik hastalıklarına göre hazırlanan özel beslenme programları ve spor etkinlikleri ile kendilerini fiziksel açıdan kilo kaybına adapte ederken aldıkları psikolojik eğitimlerle de fazla kilolarından kurtulmanın ilk adımını atıyor. 

Nostaljik bir havanın da hakim olduğu kampta katılımcılar, Hababam Sınıfı filminin unutulmaz müzikleriyle güne ‘merhaba’ diyor, spor etkinliklerini marşlar eşliğinde gerçekleştiriyor

ÇOK OKUNANLAR