t GAGİAD,ı değil ama Bora TEZEL,i kınıyorum. Neden mi?

Sait SALICI

GAGİAD,ı değil ama Bora TEZEL,i kınıyorum. Neden mi?

Kurucu başkanlığını Gaziantep,in önemli ve değerli isimlerinden Adil Sani Konukoğlu,nun yaptığı ve bir zamanlar kentin en önemli sivil toplum kuruluşlarından ve kısa GAGİAD olan Gaziantep Genç İşadamları Derneği şu sıralar Dernek Başkanı Bora Tezel sayesinde maalesef eski işlevselliğini kaybederek kentin sorunlarına duyarsız, güncel konularda fikir beyan etmeyen, varlığı yokluğu belirsiz sadece yılda bir kez ödül töreni yapan adeta bir tabela derneği olan bir sivil toplum kuruluşu haline getirildi.  Nasıl mı?

Öncelikle Gagiad yönetim kurulunda çok değerli isimlerin bulunduğunu söylemeliyim.  Meslek hayatıma başladığımda ilk röportajımı 1994 yılında o zaman Derneğin Başkanı olan Adil Sani Konukoğlu ile yapmıştım. Derneğin yeri o zamanlar Öğretmenevinin karşısında idi. Bu yüzden benim için GAGİAD,ın farklı bir yeri var. Neyse konumuza dönelim.

Bora Tezel GAGİAD,ın başkanlığına geldiği ilk günlerde kendisinden görev süresinde neler yapacak ve hedefleri konusunda bir röportaj yapmak, ayrıca hayırlı olsun demek için bir randevu talep etmiştik.  O günden bu güne hala randevu verilmedi.

Bilindiği gibi Bora Tezel aynı zamanda Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosu. Ülkemizin Hollanda ile yaşadığı bir kriz vardı. Bu dönemde kendisinden Fahri Konsolos olması nedeniyle bir röportaj yapmak istemiş ve randevu talep etmiştik inanmayacaksınız ama hala randevu verilmedi.

En son GAGİAD geçtiğimiz günlerde bir ödül töreni düzenlemiş ve bu ödül töreninde verilen bazı ödüller özellikle kentin sorunlarına duyarlı ve sıkı bir takipçisi olduğum Gaziantep,te adeta gündem yaratan Twitter,da  Antep gündemin,de @GundemiAntep,te  yer almıştı.

Sonrasında da GAGİAD bu ödülleri kime göre, neye göre veriliyor diye hem basında hem de sosyal medya da eleştirilmişti. Ben de yine GAGİAD,ı arayıp Başkan Bora Tezel, den randevu talep ederek bu konular ile bir görüş almak istemiştim. Maalesef yine randevu verilmedi.

Eğer GAGİAD gibi önemli bir derneğin başkanlığını yürütüyorsanız Afedersiniz ama Sayın Bora Tezel Gaziantep,in sorunları ile ilgili görüşte beyan edeceksiniz, Basının sorularına da cevap vereceksiniz. Sadece yılda bir kez ödül töreni düzenlemek ve ona da basını davet etmemekle ya da Bayram ve önemli günlerde basına kutlama ve anma maili göndermekle ya da kurumlara nezaket ziyareti yapmakla Başkanlık olmaz. Elimden bu kadar geliyor diyorsanız O koltuğu işgal etmeyin. Soruyorum size Gaziantep İş dünyasının kalbinin attığı bir il. Siz de hem bir İş adamısınız hem de GAGİAD gibi bir derneğin Başkanısınız. Başkanlık döneminizde ne gibi projelere imza attınız?

Sonrasında neden Basından uzak durduğu ile ilgili küçük bir araştırma yaptığımda meğerse sayın Konsolos Bora Tezel,in  yerel basını küçümsediğimi öğrendim. O yüzden Gazetecilerin sorularını yanıtlamıyor ve Basından uzak duruyor ve önemsemiyormuş.

Sayın Tezel siz madem Gaziantep Basınını küçümsüyorsunuz bende  kendi yayın organlarım adına konuşuyorum bugünden itibaren sizin ile ilgili hiçbir habere gazete ve haber sitem de yer vermeyeceğim. Ve sizi bu davranışınızdan dolayı kınıyorum.

Ayrıca şunu da belirteyim sakın yoğunum o yüzden randevu veremiyorum demeyin. Bu kentin Valisi Davut Gül  bile ne kadar yoğunda olsa birkaç gün içinde basına randevu veriyor ve duyarlı davranıyor. Siz bir İş adamısınız ya size bir de İş dünyasından örnek vereyim. Gaziantep, in en büyük iş Adamı Abdülkadir Konukoğlu bile randevu talep edildiğinde ne kadar yoğun olursa olsun. Basın,ı önemsiyor ve randevu veriyor.  Peki ya Siz?

 

 

 

 

 

 

 

ÇOK OKUNANLAR